Gölcük depremi

Burada,bu sitede yazan veya okuyan bütün arkadaşlar, teknik ve positif bilimle uğraşan kişiler olup bu söylentiye inanmalarına gerçekten inanamıyorum .Kemal Sunal filmleriyle başlayan zeka özürlü bir toplum yaratma politikasına yeni ve ancak ilkokul çocuklarına hitap edebilen dizi film silsilelerine kendini kaptırmış ,irrasyonel kaoslar ve komplo teorileri içinde bulanan bütün yorumlara açık ve aç saf insanlar gibi düşünmeyin lütfen .
Elektrik mühendisiyim ve debremlerin nasıl meydana geldiğini bilecek kadarda okudum ve öğrendim .Bunların yanısıra ikinci olarakta dünyada, böyle saçma senaryoları yazabilecek ,birazda hikayelere bilim ve insanların çok bayılarak ilgilendikleri komploları kurgulayabilecek batılı yazarların çokluğunun farkındayım .Bu komplo teorisinin gerçekleşmesi ve Tesla nın elektromanyetik güçlendiricisinin dünyanın tektonik katmanlarında büyük bir harekete yol açması veya Amerika liların veya İsrail lilerin Türkiye de böle bir deneme yapması normalmi sizce ???

Sayın ttayfuny

Elektrik mühendisi olmanız ile bir ilgisi yok, ortada bir senaryo var. Senaryonun yazıldığı kitabı ben de okudum. Olabilir veya olmayabilir. İhtimal dairesi içerisinde olabilecekler hakkında meslektaşlarımız yorum yapmışlar. Mühendisim diye belirtme yapmanızın bir anlamı yok bence, nedenini de anlayamadım. Bu arada, ben de elektrik elektronik mühendisiyim ama herşey okumak değildir. Bizlerden bilgili, çalışkan, emek harcayan daha iyi nice insanlar mevcut.

Herşey okumak , okuduğunu algılamak ,özümsemek ve muhakeme yapabilmektir. Deneysel veya nümerik hesaplarla kanıtlanmış bilgileri yerinde kullanabilmek ,doğruları yalnışları ayırıp yorumlayabilmek , masa başında veya tatilde ,hayal dünyasının hezeyanlarına kapılarak yazanları veya yazılanları gerektiğinde dikkate veya kaale almamak firini ,sizin vurguladığınız herşey okumak değildir ironisinden ayrı olarak düşünüyorum .

Burada,bu sitede yazan veya okuyan bütün arkadaşlar, teknik ve positif bilimle uğraşan kişiler olup bu söylentiye inanmalarına gerçekten inanamıyorum .Kemal Sunal filmleriyle başlayan zeka özürlü bir toplum yaratma politikasına yeni ve ancak ilkokul çocuklarına hitap edebilen dizi film silsilelerine kendini kaptırmış ,irrasyonel kaoslar ve komplo teorileri içinde bulanan bütün yorumlara açık ve aç saf insanlar gibi düşünmeyin lütfen .
Elektrik mühendisiyim ve debremlerin nasıl meydana geldiğini bilecek kadarda okudum ve öğrendim .Bunların yanısıra ikinci olarakta dünyada, böyle saçma senaryoları yazabilecek ,birazda hikayelere bilim ve insanların çok bayılarak ilgilendikleri komploları kurgulayabilecek batılı yazarların çokluğunun farkındayım .Bu komplo teorisinin gerçekleşmesi ve Tesla nın elektromanyetik güçlendiricisinin dünyanın tektonik katmanlarında büyük bir harekete yol açması veya Amerika liların veya İsrail lilerin Türkiye de böle bir deneme yapması normalmi sizce ???

Kıymetli meslektaşım .
Hayata ve olaylara her canlının bilgi görgü kapasitesi açısından yaklaştıgını düşünüyorum,! sizin konu hakkındaki görüşlerinize kısmi olarak katılsamda bilimin ulaşa bildigi noktaların tamamına biz bilimsel duyurular kitaplar vede son 15 yıldır internet sayesinde hızlı ulaşa biliyoruz ,aslında ulaşmak istediklerimize demek istiyorum .Sizin yukarıdaki yazıyı yazmadan önce biraz düşünüp ön araştırma yapıp (HAARP Home Page) mesela ,(HAARP - Vikipedi) gibi .sonrasında ki fikirlerinizi beklerdim (acizane fikrim )fikirlerinizde degişme olmaz ise de onuda kabul ederdim . Konunun başında belittigim sebebten dolayı. Teknik sebebler sunup olayın olayın olamazlarını ortaya koymaya çalışsaydınız keşke. yinede sizin gibi düşünenlere tercüman oldugunuz için teşekkür ederiz sayılarımla .

sevgili arkadaşlar ben uzun zamandır forumu takip eden bir katılımcıyım
mesleğim elektrikçilik.az çok bilimsel konularda fikir yürütebilirim

bu başlığı açma sebebim 17 ağustos 1999 yılında gece saat 03:02 de
meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremin amerika ve israilli derin güçlerin
türkiyeye bir saldırısı olduğunu düşünüyorum.daha doğrusu bende bunun bir saldırı olduğunu düşünen arkadaşlara katılıyorum.

yakın zamanda forumda bir kaç başlık açıldı ve anında silindi.
ben tesadüfen o iletileri silinmeden önce okudum.içeriklerinde biraz ağır bir dil vardı kabul fakat böyle ciddi bir konuda ağır dil gayet normal.sonuçta doğal afet sonucu ölmüş 45 bin insan var ama bunun doğal bir afet olmadığını ve bir saldırı olduğunu belirten bir sürü yazıda mevcut nette.

ayrıca dünya üzerinde istenilen rihter ölçeğinde ve istenilen lokal noktada deprem yaratabilmenin bilimsel izahıda.hatta forumda bile bu konuyla alakalı bir sürü yazı var.

genel olarak bu konuya bakış açısı şudur:
bu bir jeolojik olaydı.bu konu hakkında bunun dışında yapılan tüm yorumlar ancak ve ancak komplo teorisidir.kuzey anadolu fay hattı gölcük yalova ucu.bilinen klasik açıklama hatta depremde meydana gelen büyük parlamada,yerin derin katmanlarından dışarı sızan metan gazı
araştırın bakın tüm bunların açıklaması bu.

kimse dünyayı yöneten derin güçlerin böylesi bir elektro manyetik silahla istedikleri rejimlere baskı yapmak yada yeni geliştirdikleri yıkıcı bir elektromanyetik cihazın testi deneyini yapabileceğine nedense inanmıyor.şimdi bu noktada herkes ikna olmak için ikna olabileceği izanının izin verdiği ölçüde durumu anlamak istiyor.haliyle gizili ve illegal bir silah ve bu silah bugün
ırak filistin afkanistan vs dünyaya kan kusturan güçlerin denetiminde.

elimde imkan olsa bu silahı ortadan kaldırmak için her şeyi yapardım.elimde hiç bir şey yok.tek söyleyebileceğim uzaydan çalıştırılan uydu biçiminde süper iletkenlerle donatılmış dev bir manyetolu çakmak benzeri bir silah.

sandığımız gibi tesla deprem makinası vs alakası yok yer altına yerleştirilmiş her hangi bir şey yok olsa olsa hasar tespitini ölçmek için bir kaç sensör.o gün donanma komutanlığındaki israillileri unutmayın.
ben sıradan biri olarak bu ******* her şeyi yapacaklarına inanıyorum.

tartışmak isteyen olursa teknik detaylara girebiliriz.

o depremde hayatını boş yere kaybeden yığınlar adına

ben burdayım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın manyeto aynı içerikli konulardan birden fazla açılması yasaktır. Fikirlerinizi paylaşmaya bu konudan devam ediniz. Ayrıca hiçbir şekilde hiç kimseye hakaret içerikli mesaj yada yorum yapmayınız.

Marmara depreminde hayatini kaybedenleri saygiyla aniyoruz...

Sn. arkadaşlar ben bu tür bir şeyler dinlemişitim ama benim dinlediğim deprem ile ilgili değildi, ikiz kuleler ile ilgiliydi ve o gecenin sabahı dolar yerlerde gezecekti, Amerika böyle bir durumu kabullenemeyecekkadar hırslıydı ve sonunda geceye dayanırken saatler kamikaze dalışı, uzydaki uyduları ile karıncayı izleyen Amerikalılar bir Ladin i mi bulamadı? o gece Amerikanın çirkin oyunları ve planlarından tam tamına dellillerle bize bir sendikal toplantıda ekenomi uzmanı ve merkez bankası genel müdürünün ortak hazırladığı belgeler ve anlatımlar , Türkiyede önemli konumda yer alan bir üniversitenin profesörü tarafından sunuldu ve açıklandı... niye yalan söyliğim ben inandım çünkü çok net ve şeffaftı bize anlattıkları... sanırım buda öyle birşeydir eğer bununda bilgilerine ulaşırsam bir yerlerden sizinle paylaşırım..

başarılı çalışmalar...

sevgili arkadaşlar ben uzun zamandır forumu takip eden bir katılımcıyım
mesleğim elektrikçilik.az çok bilimsel konularda fikir yürütebilirim

bu başlığı açma sebebim 17 ağustos 1999 yılında gece saat 03:02 de
meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremin amerika ve israilli derin güçlerin
türkiyeye bir saldırısı olduğunu düşünüyorum.daha doğrusu bende bunun bir saldırı olduğunu düşünen arkadaşlara katılıyorum.

yakın zamanda forumda bir kaç başlık açıldı ve anında silindi.
ben tesadüfen o iletileri silinmeden önce okudum.içeriklerinde biraz ağır bir dil vardı kabul fakat böyle ciddi bir konuda ağır dil gayet normal.sonuçta doğal afet sonucu ölmüş 45 bin insan var ama bunun doğal bir afet olmadığını ve bir saldırı olduğunu belirten bir sürü yazıda mevcut nette.

ayrıca dünya üzerinde istenilen rihter ölçeğinde ve istenilen lokal noktada deprem yaratabilmenin bilimsel izahıda.hatta forumda bile bu konuyla alakalı bir sürü yazı var.

genel olarak bu konuya bakış açısı şudur:
bu bir jeolojik olaydı.bu konu hakkında bunun dışında yapılan tüm yorumlar ancak ve ancak komplo teorisidir.kuzey anadolu fay hattı gölcük yalova ucu.bilinen klasik açıklama hatta depremde meydana gelen büyük parlamada,yerin derin katmanlarından dışarı sızan metan gazı
araştırın bakın tüm bunların açıklaması bu.

kimse dünyayı yöneten derin güçlerin böylesi bir elektro manyetik silahla istedikleri rejimlere baskı yapmak yada yeni geliştirdikleri yıkıcı bir elektromanyetik cihazın testi deneyini yapabileceğine nedense inanmıyor.şimdi bu noktada herkes ikna olmak için ikna olabileceği izanının izin verdiği ölçüde durumu anlamak istiyor.haliyle gizili ve illegal bir silah ve bu silah bugün
ırak filistin afkanistan vs dünyaya kan kusturan güçlerin denetiminde.

elimde imkan olsa bu silahı ortadan kaldırmak için her şeyi yapardım.elimde hiç bir şey yok.tek söyleyebileceğim uzaydan çalıştırılan uydu biçiminde süper iletkenlerle donatılmış dev bir manyetolu çakmak benzeri bir silah.

sandığımız gibi tesla deprem makinası vs alakası yok yer altına yerleştirilmiş her hangi bir şey yok olsa olsa hasar tespitini ölçmek için bir kaç sensör.o gün donanma komutanlığındaki israillileri unutmayın.
ben sıradan biri olarak bu ******* her şeyi yapacaklarına inanıyorum.

tartışmak isteyen olursa teknik detaylara girebiliriz.

o depremde hayatını boş yere kaybeden yığınlar adına

ben burdayım.

aslında size bir noktada daha hak verdim dediğiniz gibi niye bunun testi yapılmasın unutmayınki yıllar önce bunlar birde atom bombası denemişti Çin ve Japonya bundan çok kayıp vermişti peki Türkiyeye neden bir deprem uygulanmasın ki???

başarılı çalışmalar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben makul parayla makul projelerle uğraşabiliyorum. Müthiş bir bilim takımı kurma sorununuz olmasa, teknoloji zaten sizdeyse, para sorunu literatürünüzde yoksa, canilikte de sınır tanımıyorsanız neler yapabilirdiniz?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri