Kaçak akım rölesinin üzerindeki TEST butonu ne işe yarıyor?

lyrk1234

Üye
Selamlar,
Sıfır Siemens Acti 9 kaçak akım rölesi aldım. Montajını yaptım ve çalışıyor mu diye testini de yaptım çalışıyor ancak üzerinde TEST butonuna bastığımda bir şey olmuyor. Bu butonun bir fonksiyonu var mı? Bu butona bastığımda şalterin kapatması mı lazım? (halihazırda basıyorum birşey olduğu yok)
Ekte resmini koydum.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    207.8 KB · Görüntüleme: 210
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
topraklama bağlı değildir.ayda bir kere test butonuna basarak rölenin saglam olup olmadıgını anlarsın

binada topraklama yoktur demek istedim.röleye toprak girilmez nötr girilir

binada topraklama yoktur demek istedim.röleye toprak girilmez nötr girilir
Prizden kendimiz kaçak akım oluşturarak denedik elektrikçi arkadaşla. (Pense tornavida kısa devre yaparak) Röle attı. Yani çalışıyor. Binanın topraklaması yoksa nasıl çalışıyor anlayamadım üstad. Ne yapayım sence? Kaçak akım rölesini aldığım yere geri mi vereyim? Röle mi hatalı yoksa benim tesisat mı?

kısa devre yaptırsan sigorta gibi atar ama röleyi bozarsın.prizdeki notr ve toprak hattını birbirine temas ettir atarsa binada toprak vardır ve röle saglamdır

kısa devre yaptırsan sigorta gibi atar ama röleyi bozarsın.prizdeki notr ve toprak hattını birbirine temas ettir atarsa binada toprak vardır ve röle saglamdır
Röle zaten çalışıyorda TEST butonuna basınca birşey olmuyor. RÖLE yi değiştireyim mi? (Not: Binada toprak var.)

Bağlantıyı nasıl yaptınız?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri