Kaçak akım rölesı atmıyor jenaratör de besledigimde

bana sorarsanız, tesisata verdiğiniz koruma topraklamasını jeneratör den gelen enerjinin binaya giriş noktasında nötr iletkenine bağlayın, sonra faz nötr bağlantısı ile giriş sigortası ve kaçak akım sigortası bağlantısını yapın. ve faz-toprak, faz-nötr nötr-toprak kısa devresi ile ayrı ayrı testlerinizi yapın ve bizimle de paylaşırsanız bizde doğrusunu öğrenmiş oluruz

sorun çözülmüş olursa dışarıya çaktığınız koruma topraklama kazığını sökebilirsiniz

uydurulması gereken, iç tesisata verilen koruma topraklamasının kaçak akım sigortasının nötr giriş kısmından bağlanması. başka bir çalışmaya gerek olmaması lazım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çizimin kusuruna bakmayın aceleye geldi. Bu arada mühendiste değilim, çizim konusunda uzman da değilim. Fakat bu çizimde, Faz'ın gövdeye temas etmesi Kısa-Devre olmuyor mu?
IMG_20191105_015310.jpg

Bugün jeneratörle kacak akim rölesinden besledim hattı toprak priz ucunda ölçüm yaptım voltajı 115 volt ölçtüm prizin iki ucundan ölçüm yaptım 230 volt prizin diğer ucundan toprak arasını ölçtüm 115 volt elime bir ampulü takılı bir duy aldım (led ampul ) prizin toprağından prizin bir ucuna duyu temas ettirdim ampul canlı değil ama sönük yandı diğer ucundan toprağa değdirdim oradanda sönük yandı kacak akim giriş nötür kısmına duyun bir ucunu çıkış kacak akim rölesinin fazına değdirdim kacak akim rölesi attı ama kacak akim rölesinden nötür girişinden nötür çıkışına değdirdim kacak akim rölesi atmadı faz girişi ve faz çıkışa değdirdim atmadı şimdi benim topraklamam sağlam mi normal Şebeke elektriginde kacak akim rölesi kacak durumunda atarmi
Ve prizden kablonun bir ucunu prizin bir ucuna diğer ucunu toprağa değdirdigimde atmamasinin sebebi nötür toprak arasi ve faz toprak arasi 115 volt oldugu içinmi atmıyor

Bugün jeneratörle kacak akim rölesinden besledim hattı toprak priz ucunda ölçüm yaptım voltajı 115 volt ölçtüm prizin iki ucundan ölçüm yaptım 230 volt prizin diğer ucundan toprak arasını ölçtüm 115 volt elime bir ampulü takılı bir duy aldım (led ampul ) prizin toprağından prizin bir ucuna duyu temas ettirdim ampul canlı değil ama sönük yandı diğer ucundan toprağa değdirdim oradanda sönük yandı kacak akim giriş nötür kısmına duyun bir ucunu çıkış kacak akim rölesinin fazına değdirdim kacak akim rölesi attı ama kacak akim rölesinden nötür girişinden nötür çıkışına değdirdim kacak akim rölesi atmadı faz girişi ve faz çıkışa değdirdim atmadı şimdi benim topraklamam sağlam mi normal şebeke elektriginde kacak akim rölesi kacak durumunda atarmi
Ve prizden kablonun bir ucunu prizin bir ucuna diğer ucunu toprağa değdirdigimde atmamasinin sebebi nötür toprak arasi ve faz toprak arasi 115 volt oldugu içinmi atmıyor

Prizde Faz-Toprak Kısa-Devresi'nde açtı mı?

Ben jeneratör firmasına sordum toprak jeneratör bir ucu arasındaki voltaj 110 volt gibi gelmesi gerekiyor dedi

Ben jeneratör firmasına sordum toprak jeneratör bir ucu arasındaki voltaj 110 volt gibi gelmesi gerekiyor dedi
Tamam doğrudur da, Koruma Topraklaması'nın KAKŞ'ni açtırması için yapılacak İşletme Topraklaması'ndan bahsediyoruz. Topraklaman iyi olursa bir uçta sabit 220V görürsün. Fakat bunu bu şekilde anlatıp Topraklamanın nasıl olması gerektiği ile ilgili önceden bilgi al. Yani "Koruma Topraklaması'nda kaçak olduğunda KAKŞ'nin açmasını istiyorum" diyebilirsin.

Ustam tek bir soru ben normal şebeke elektriginde besledigim de jeneratörle değil şebeke elektriği ile besledigiim de faz toprak arasi kısa devrede açacak mi ?

Ustam tek bir soru ben normal şebeke elektriginde besledigim de jeneratörle değil şebeke elektriği ile besledigiim de faz toprak arasi kısa devrede açacak mi ?
Topraklama'da bir sorun yoksa açar.

Şunu da unutma, Şebeke olsa bile KAKŞ Notr'de her tesisatta açmayabilir. Bu, gelen Notr'le veya Koruma Topraklaması ile de ilgili olabilir. Fakat Faz Hattı'nda açmak zorundadır. Açmıyorsa sorun vardır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri