Kaçak akım rölesı atmıyor jenaratör de besledigimde

Merhaba herkese kolay gelsin
Bir bağ evine elektrik tesisati döşedim topraklamasini yaptım topraklama kazığı çaktım 1.5 metre derinlige pabuc gayet iyi bir şekilden sıktım topraklama kablosunu prizlerin topraklamalariyla birlestirdim
Jeneratörle kaçak akım rölesinin girişinden evi besledim aydinlatmalar yandı prizlerde elektrik mevcut bu duruma kadar sıkıntı yok ...
Elime bir kablo aldım kablonun bir ucunu prizin ucuna diğer ucu ise prizin topraklamasina temas ettirdim fakat kacak akım rölesi atmadı elime bir duy aldım (ampul takılı bir duy )gene bir ucunu prizin topraklamasina diğer ucunu prizin bir ucuna değdirdim fakat kaçak akım rölesi atmadı sorun çözemedim ... test butonuna basıyorum kaçak akım rölesi atıyor..
Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim
Herşey gönlünüzce olsun...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kullandığınız kontrol lambasındaki kablolardan birini kakr'ın faz çıkışına diğerini ise kakr'ın nötr girişine (çıkışına değil) temas ettirin sonucu buraya yazın.

lütfen dikkatli olun!

Lamba ile test ettiğinde lamba yandımı? topraklamayı nasıl bağladın tüm tesisata dağıtımı nasıl oldu?

Lamba yanmadi iki prizi birleştirdim tek hat çektim 2.5 m 3x2.5 mutfada iki linye cektim onlarida ikiser priz bilrlestirdim tek hat cektim bu prizlerin tipraklamalarini da cektigim toprak hattına birleştirdim

Lamba azda olsa yanmalı topraklama bağlantında bir yerde kopukluk var. Yere çaktığın çubuğun bağlantısı tüm prizlerin toprağıyla bağlanmalıdır. Toprakla nötr ü temas ettir ayrı olarakta faz toprak temas ettir. Topraklama çubuğu 1,5 metre gömdüğün yerde toprak nasıl kil kum vb ?

Ustam normal Şebeke elektriği ile değil jeneratör ile besledim bildiğim kadarıyla faz nötür yok onda

Anladım. Jeneratörler hakkında uzmanlık alanım yok fakat jeneratörde olsa sonuç itibarı ile enerji veriyor. Fark ne olabilir? Herz, akım, vb. Jeneratör hakkında formdaki uzman arkadaşlar yardımcı olurlar.

Ustam öncelikle çok teşekkür ederim topraklama yaptım pabucu sıktım fakat pabuç ile kablo arasındaki 5 cm alanın izolesini dış kılıfını siyirdim ondan olabilirmi kabloda kopukluk yok çünkü kendi elimle sıktım ama atmıyor kalvanizli kazık çaktım

Merhaba herkese kolay gelsin
Bir bağ evine elektrik tesisati döşedim topraklamasini yaptım topraklama kazığı çaktım 1.5 metre derinlige pabuc gayet iyi bir şekilden sıktım topraklama kablosunu prizlerin topraklamalariyla birlestirdim
Jeneratörle kaçak akım rölesinin girişinden evi besledim aydinlatmalar yandı prizlerde elektrik mevcut bu duruma kadar sıkıntı yok ...
Elime bir kablo aldım kablonun bir ucunu prizin ucuna diğer ucu ise prizin topraklamasina temas ettirdim fakat kacak akım rölesi atmadı elime bir duy aldım (ampul takılı bir duy )gene bir ucunu prizin topraklamasina diğer ucunu prizin bir ucuna değdirdim fakat kaçak akım rölesi atmadı sorun çözemedim ... test butonuna basıyorum kaçak akım rölesi atıyor..
Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim
Herşey gönlünüzce olsun...

Priz'in Notr Hattı'na mı değdirdiniz?

Ustam ona bakmadım nötür ucunu faz ucumu diye ama ras gele bir ucuna değdirdim diğer ucunu da topraklama ucuna değdirdim ama atmıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,950
Son üye
Krşt.alg

Yeni konular

Geri