Kaçak akım rölesı atmıyor jenaratör de besledigimde

Topraklama iyi olmasa torak faz arasi 115 volt vermez galiba

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama iyi olmasa torak faz arasi 115 volt vermez galiba
115V çok daha kötü şartlarda bile gözükebilir, dirençle karşılaşınca düşer. Örneğin; evine İşletmeden gelen 220V'u ölçü aletinde Faz-Notr arası ölçer 220V görürsün, fakat Alıcı bağladığında atıyorum 170V'a düşebilir. Bu genellikle Trafo Çıkışında sorun var demektir.
Bu durumda cihazlar zaten normal çalışmaz.

Ama led ampul yanıyor sönük yanıyor ama yanıyor sonuç olarak hem jenaratör firmasını aradim toprak faz arasi 110 volt dedi nötür toprak arası da 115 volt faz toprak arasi 115 volt olmadi son olarak tuz dokecegim topraklama hattına suluyacagim

Ya arkadaş 1.5 metre yere köşebent şeklinde kalvanizli kazığı çaktım ordan papucla 10 luk kablo çektim daha ne yapayım

Ama led ampul yanıyor sönük yanıyor ama yanıyor sonuç olarak hem jenaratör firmasını aradim toprak faz arasi 110 volt dedi nötür toprak arası da 115 volt faz toprak arasi 115 volt olmadi son olarak tuz dokecegim topraklama hattına suluyacagim

Bak, orada ideal bir oran yakalaman için, Toprak'ın Koruma Noktası'ndaki Direnci, İşletme Noktası'ndaki Direnci, İşletme Topraklaması ve Koruma Topraklaması arasındaki mesafede Potansiyelin ölçümü, yine Toprak Geçiş Dirençleri'nin hesaplanması gibi bir takım ölçümleri yapman lazım. Sıkıntıya sokma kendini.

Tuz her zaman orada durmaz, yağmur yağar gider, Toprak ıslanır Direnç değişir, Toprak kurur Direnç değişir vs. vs.

Kaçak akımın atması İçin jeneratörün yıldız noktasının ayrı bir noktada (işletme topraklaması bir anlamda) topraklaması lazım. Kaçak akımdan geçen faz, gövdeye temas şeklinde Koruma topraklaması ile birleştiğinde o zaman kaçak akımdan geri dönmeden koruma topraklaması üzerinden toprağa gittiğinde açma yapar.
Hocam size özür borçluyum, yanlış bir anlama üzerinden gidip hakkınızı yedim, kusuruma bakmayın:(. Bunu da dün farkettim.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri