Kaçak akım ile ilgili 2 sorunlu yer

yipekci

Üye
2 birbirinden tamamen bağımsız ve alakasız sitede kaçak akım ile ilgili şöyle sorunlar yaşıyorum:

1. site bir apartman, genelde geceleri kaçak akımlar 2-3 defa atıyor. 2-3 ay öncesine kadar böyle bir sorun yok iken, tüm dairelerde olmaya başlamış. Tek daire olsa, daire içini detaylı incelemek gerekir diye düşünürüm. ama her daire olunca, dışarıdan bir etki ile oluşabilirmi diye düşünüyorum

2. site villalardan oluşan bir site. 2 ay önce başlayan bir sorun. 4 villa, çevre aydınlatması açıldığı zaman kaçak akımları atmaya başlıyor (çevre aydınlatması açıldığı anda değil, bir süre sonra atıyor). dışarıdan bir etki, villanın kaçak akımını arttırabilirmi, sebep ne olabilir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kullanılan mlz markaları mılı amperlerıde verırsenız ıyı olur

kullanılan malzemelerim markası ne acaba piyasa malı kaçak akım röleleri bunları yapabilir

kullanılan malzeme ve mA seviyelerini yazmanız, topraklama sistemi hakkında bilginiz var ise bizimle paylaşırsanız daha faydalı olabilirim.

çevre aydınlatmanın fazını başka faza bağla bi dene.

rezıstans ne farkedecek 3 faz ile beslenen bır yerde

Kullanılan markalar iyi aslında. 1. sistemde GE; 2. sistemde siemens. 1. sistemdeki kaçak akımlar 30mA; 2. sistemdekiler 300mA

fakat benim anlamadığım, bu sorunların NASIL olduğu ve nasıl çözülebileceği. yani, çevre aydınlatması, bazı binaların içini nasıl etkileyebilir. Belki de aslında etkilemiyordur, ama aynı zamanda denk geliyordur (site yönetimine göre çevre aydınlatması açılmadığında sorun yok gerçi?)

yani ağaçtan düşen başka kimse var mı? :) Teknik bir izah bulamadım, pratikte benzer duruma rastlamış birilerinin tecrübelerine ihtiyacım var.

1. sitedeki daireler ve 2. sitedeki çevre aydınlatma ve villalar trifaz besleniyor

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri