jeneratör düşük voltaj üretiyor

frekans(düşük-yüksek) ve aşırı akım kontrolü (röleleri) ayrıca kumanda panosunda var.Sanırım avr üzerinde ayrıca olmasının gereği yok.Çalışma devam ediyor. Neticeyi paylaşırım.
saygılarımla

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ne oldu son durum avr uyarlayabildinizmi dediğim gibi underspeed protction gözüküyor üzerinde ama tahminimce underspeed durumunda makinayı stop ettiriyodur büyük ihtimalle.

elect off Hocam;bu kart öyle tahmin ediyorum ki, frekansve akım kontrollü çalışıyor.Uyartım gerilimini keserek sistemi stop ettiriyor.
Uyartım uçlarının dışındaki tüm uçları iptal ederek,yeni klasik bir avr bağlayıp çalıştırdım.Frekans ve aşırı akım koruma röleleri kumanda panosunda var.Operatör sesli ve ışıklı uyarı sistemi de jeneratör kontrol panelince sağlanıyor.
Kısaca çok karmaşık gibi görünen (ki gerçekten öyle,taşrada iseniz bu karmaşıklık kat kat artıyor) bu sistemi siz değerli hocalarımın adım adım yönlendirmeniz,cesaretlendirmeniz sayesinde çözmüş olduk.Eğer cosimat c2 avr ile karşılaşıp,bu da ne...!? şaşkınlığı yaşayan arkadaşlarımız olursa,KontrolKalemi.com aracılığı ile her türlü yardımı sağlarız inşallah.
Neticeye ulaşmamızda katkısı olan herkese şükranlarımı sunarım. Saygılarımla

neyse hadi gecmiş olsun çalıştıysa ne güzel normal bir avr tabii ki iş görür de dediğim gibi herhangibir koruma veya başka bir operasyon yaptıran fonsiyonlar iptal olacaksa sadece onlara dikkat etmek lazımdı bizim başımıza genelde gerçekten avr olan avr lerle ilgili arızlar geliyor:)....belki bir gün bizde karşılaşırız consimat c2 ile ben consimat N ile çalışıyordum bir süre öncesine kadar ama tahminimce avk bu avr yi belli bir güce kadar olan alternatörlerde kullanıyor.benim çalıştığım 850 kw bir alternetördü....3 adette 400kw leroy somer vardı onlarda r448 diye bir avr kullanıyordu..neyse iyi çalışmalar kolay gelsin bu yararlı forumda karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmenin bir yolu oluyor muhakkak olmasada fikir alış verişinde bulunmak çok faydalı....

selam eyenti

jeneratörünün exciter sargılarına avr çıkış vermiyor o yüzden 100-150 v. okuman normal avr kartı arızalı olmayabilir bazı alternatörlerde boşta çalışırken gerilim üretmesin diye exciter uçlarına recovery swich koyabiliyorlar eğer yoksa bunun yerine jumper vardır bunları kontrol edersen şu anda bu bilgisayarımda yok ama cosimat ın detaylı manuel ini gönderirim kolay gelsin.

bence de kartın özelliğindeki koruma şartlarını sağlayacak bir avr takman yararına olacaktır. Bu tür sistemlerde öncelik her zaman korumadadır!!

selam eyenti

jeneratörünün exciter sargılarına avr çıkış vermiyor o yüzden 100-150 v. okuman normal avr kartı arızalı olmayabilir bazı alternatörlerde boşta çalışırken gerilim üretmesin diye exciter uçlarına recovery swich koyabiliyorlar eğer yoksa bunun yerine jumper vardır bunları kontrol edersen şu anda bu bilgisayarımda yok ama cosimat ın detaylı manuel ini gönderirim kolay gelsin.

hocam ilk arıza oluştuğunda 100-150 v.üretiyordu.birkaç deneme startını müteakip, o gerilimi de göremedim.jeneratörünün exciter sargılarına avr çıkış vermiyordu.
Sorunumuz cosimat c2 hakkında bilgi olmayışından kaynaklanmıştı.

bence de kartın özelliğindeki koruma şartlarını sağlayacak bir avr takman yararına olacaktır. Bu tür sistemlerde öncelik her zaman korumadadır!!
Hocam kumanda kontrol panosunda olması gereken (frekans,aşırı akım...vb)tüm koruma elemanları mevcut.Extradan avr üzerinde bu koruma özelliğinin olması benim sistemde fazladan.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri