Soft Starter ile Jeneratör Sorunu

Sayın Peugeot98, Jeneratörün aşırı akımdan çöktüğünü sanmıyorum çünkü jeneratör setlerinde zorlama olmuyor hiç. Ayrıca bunu 22kW tek bir motorda da denedim. Soft Starter ünitesinin 7-8 kat fazla akım çektiğini göz önünde bulundurursak, 176kW bir güç demek bu. Benim jeneratörlerim, bu değerin neredeyse 9 katı fazlası. Sorun harmonik veya topraklama ile alakalı olabilir. Çünkü jeneratör setlerinin birinin ekranında "jeneratör alçak frekansta", diğerinde ise "topraklama hatası" yazıyor durduklarında.

Sayın Hasan Esin, Eskiden bu hataları vermiyordu. Daha önce gerilim ile ilgili bir hata vermişti ve jeneratör nötr barasına münferit topraklama yaparak çözmüştük bu durumu. O sorunun ardından 1 yıl sorunsuz çalıştırdık tüm sistemi. Hem şebekede, hem de jeneratörde. Şimdi jeneratör enerjisinde bu sorun çıktı. Biz de soft starter ünitesinin harmonik yapabileceğini düşündük fakat bulunduğumuz ülkede harmonik yapıp yapmadığını ölçecek bir cihaz bulamadık. Hani acaba diyorum topraklamada yapılabilecek ufak bir değişiklik çözerse, harmonik filtre ile hiç uğraşmayacağım. Çünkü harmonik yapsaydı eskiden de yapardı.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri