Inverter klima on/off klima olarak çalışır mı ?

igotek

Üye
24000btu altus inverter klima var. Ortam sıcaklığı yükske olduğu halde tam yükte çalışmayarak kendini kısıyor. Yetkili servis ile görüştüğümde konfor sağlamak için kendini kıstığını söyledi.

Bu klimanın on/off klimaymış gibi sürekli olarak tam yükte çalışmasını istiyorum. Klimada herhangi bir arıza yoktur. Bu klimanın on/off klima gibi çalışmasını sağlayabilir miyiz ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tek hatalı bağlantıda kartını ,motorunu yakarsınız, hiç gerek yok on/off cihazla değiştirin gitsin uğraştığınıza değmez.

24000btu altus inverter klima var. Ortam sıcaklığı yükske olduğu halde tam yükte çalışmayarak kendini kısıyor. Yetkili servis ile görüştüğümde konfor sağlamak için kendini kıstığını söyledi.

Bu klimanın on/off klimaymış gibi sürekli olarak tam yükte çalışmasını istiyorum. Klimada herhangi bir arıza yoktur. Bu klimanın on/off klima gibi çalışmasını sağlayabilir miyiz ?
Dereceyi 18 yapın. Fan en hızlı modda olacak. Kesintisiz çalışır

İse yaramaz ise iç ünite ortam sensorunu yerinden çıkarın. Cihazın üstüne koyun. Kesintisiz çalışır yine

ısı sensörünü sıcak alana kablo uzatarak koyunca olmadı. Ama iç ünitedeki demir levhaları narasında küçük bir boruda sensör buldum. Servis boru sensörü olduğunu ve istediğim işlemi sağlamayacağını söyledi. Aam ben bu sensörü çekip sıcak bir alana koydum ve istediğim sonuca ulaştım. Klimayı açtıktan sonra 3 dakika güvenlik var, sonrası klima soğuk üflemeye başlıyor ve 3-4 dakika içerisinde kadem kademe artarak full çalışıyor.

ısı sensörünü sıcak alana kablo uzatarak koyunca olmadı. Ama iç ünitedeki demir levhaları narasında küçük bir boruda sensör buldum. Servis boru sensörü olduğunu ve istediğim işlemi sağlamayacağını söyledi. Aam ben bu sensörü çekip sıcak bir alana koydum ve istediğim sonuca ulaştım. Klimayı açtıktan sonra 3 dakika güvenlik var, sonrası klima soğuk üflemeye başlıyor ve 3-4 dakika içerisinde kadem kademe artarak full çalışıyor.

Yaptığınız işlem yanlış bir işlem.

Boru sensoru evaporasyon sicakligini algılar. Siz bu sensoru soktuğunuz zaman cihaz evaporasyonu algilayamadigi için elektronik genleşme valfini sonuna kadar açacaktır.

Bu açılış kontrolsüz olduğu için kompresore uzun sürede likit gelmesine neden olacak. Buda kompresor yağsız çalışmasına ve arizasina neden olacak.

Kullanıp kullanmamak size kalmış.

Dediğiniz gibi oldu. İlk üç-dört saat klma istediğim gibi çalışıyor sonrasında soğutmayı kesiyor ve beş dakika sonra istediğim gibi soğutmaya devam ediyor Bu beş dakikalık kesinti ise içerinin ısınamsına neden oluyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular

Geri