HİDRAFOR POMPASI İŞ YERİ SUSUZ KALDI

kablo 5*2.5 kablo mesafe 15 metre ama
eğer gündüz birşey olmuyorsa neden 6 7 saatlerinde açar termik.ayrıca fazlar arası voltajı ölçü aletiyle ölç.mümkünse analog olanla ölçersen daha iyi olur.yanılma payın az olur.kablo kesitini veriyorsun ama motorun kw yazmamışsın.ayrıca akşam saatlerinde yükler artar voltaj düşüyor olabilir.ben yinede 4x4 kablo ile değiştir derim.termik devreye seri giren eleman olduğu için,kontaktörde 3 faz vardır ama termik arızalı ise motora 2 faz gider.kolay gelsin

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bugün servisini aradım voltaj düşmesinden dolayı dedi 3 gündür akşam 6-7 arası termik faz hatası veriyor acaba kablosunu değiştirsem sorun çözülürmü
pik saat aralığında (tedaş,bedaş vb.) kaynaklanan gerilim düşümü... kablo değiştirmeyle falan çözülecek bir durum değil sizinki...
eğer çok sıkıntı oluyorsa hidrofor gücüne göre seçilmiş servo regülatör işinizi görebilir...

3 aet 2.5 kw birtanesi kabloyu değistirdim sorun ortadan şuan kalktı ama

herzaman kontrol kalemi ile paylaşmak benim için onur verir bende yeniyim elektrikte ama kontrol kalemi sayesinde çok şeyler öğrendim

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri