Ges

merhaba, ges projesi incelemekteyim ama aklıma bir soru takıldı on grid sistemde iç ihtiyaç için kullanacağımız herhangi bir yapı yoksa neden çift yönlü sayaç kullanılır. Örneğin gece ges enerji üretmiyor ve bu sistem enerji üretmezken nasıl çalışıyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bildiğim kadarıyla evde tüketim olmasa da çift yönlü sayaç şart. Belki de böyle bu sistemde kullanıma uygun tek yönlü bir sayaç yoktur. Yani tabi ki pratikte normal sayaç ters bağlanıp sadece şebekeye satış yapılabilir. Ama bildiğim kadar ongrid mevzuatı gereği çift yönlü sayaç koşulu var.
Ayrıca sadece üretim veya fazla üretim şebekeye basılıyor. Sorduğunuzun tam tersi şebekede elektrik yoksa, hatlarda herhangi bir tamiratta tehlike arz etmemesi için sayaçtan şebekeye elektrik basılmıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri