Çift Yönlü Sayaç Nasıl Hesaplıyor

Merhabalar,

Konuyu doğru başlıga açmamış olabilirim. bunun için simdiden özür dilerim. Benim sorum çift yönlü sayaç ile alakalı olacak.
Ekteki dosyada bi resim paylaştım. Bu resime göre bir fabrikanın ana panosundan 100 amper akım çekiliyor ve ges de o esnada 125 amper akım verebilecek kadar üretim yapıyor. Kirschof akım yasasına göre 125 amper akım 100 amperi bina içinde tüketilirken 25a sebekeye basılması gerekior. Ölçü panosundaki çift yönlü sayacın akım trafolarından 25 amper gectigi bilgisi geliyor mantıken ve sayac ona göre yazması gerekiyor. yani sayac 125amper üretim varken 25amper üretim varmıs gibi yazması gerekmez mi. Ay sonlarında ges sisteminin kendisine özgü uygulamasında ne kadar üretim yaptıgı yazıyor ve bunu çift yönlü sayacdaki endekslerle karsılastırdıgım zaman değerler birbirlerini tutuyor. Ama sayacın oldugu akım trafolarından o kadar akım gecmedi matematik hesabına göre. Bunu sayac nasıl hesaplıyor. Umarım sorum anlaşılabilmiştir.

Ekli dosyalar

• 1234.png
    1234.png
    14 KB · Görüntüleme: 42
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri