Ges kapasitif cezası

Uykuda demek,devreye bağlı şalterlerin hepsi açıkmı ! demek
oluyor ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Uykuda demek,devreye bağlı şalterlerin hepsi açıkmı ! demek
oluyor ?
yani invertörler şalterleri kapalı elektrik gidiyor ama gece invertörler 3.5w tüketiyor yazıyor bilgilerinde yani reaktif kapasitif tüketimi yapsa bile çok az olur bence sabah yazdığı kapasitiften çektiğinden dolayı olabilir mi?

Evet.Kompanzasyon referans akımı.Referans,OG den alınmadığı
ve SVC destekli olmadığı takdirde,sorunu çözmeniz çok zordur.
Sami bey merhaba önceden gönderdiğiniz ve mesaj attığım ethem beyin yazısını tekrar okudum da orada sadece sabit şönt veya kondansatör bağlayarak maliyet düşürülerek ceza gelse bile düşük bir miktar olduğu yazıyor ve og den ölçüm alındığında sistem döngüye girip boşuna aktif tüketim bedeli çıkacağı görünüyor. Sizin dediğiniz gibi Og den referans alıp 3 kademe şöntlü kompanzasyon yapmayı düşünüyordum fakat ethem beyin yazdığına göre referans olmadan şönt veya kondansatör koyduğumuzda yeterli olduğunu anlıyorum biraz kafam karıştı da.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/ges-bilgilendirme.151074/#post-993712

Etem abim,tecrübesine ve bilgisine saygı duyduğum 25 yıllık dostum.
GES ve RES tesislerinde, kom-
panzasyonlar,klasik bilgiler dışında
tatbiki tecrübeyede ihtiyaç duyulan
bir konu.Tavsiyesini denemek,da-
ha ucuz bir çözüm olabilir.Deneyip,
sonucu burayada yazarsanız,bizler-
de yararlanmış oluruz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar