Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

bosuna aramayin oyle bir ozellik yok.
burda sayfa degeri en buyuk olan alarm sayfasi neyse ilk once o gorunur.
kucukler gorunmez sayflari alarmin onem derecesine gore siraya koymaniz gerekiyor yada ornekdeki gibi bir coklama yapmaniz gerekmekde
kolay gelsin.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Değerli arkadaşlar,
Proğramı yazdım.Simüle ettim ancak USB den RS232 çevirici ile işyerindeki bilgisayarda bağlantı hatası yüzünden yükleme yapamadım. Evdeki bilgisayarda ise cihaz yazılımınız ile yaptığınız yazışım uyuşmuyor diye uyarı çıkıyor. Çünki ben V2.3 ile yazmıştım Cihazın versiyonuna baktığımda ise V2.2 olduğunu gördüm.Şimdi bu iki sorun yüzünden yükleme yapamıyorum. Halbuki her 2 bilgisayarda window 7 işletim sistemini kullanıyor.
Ayrıca V3.2 te yazdığım programı V2.2 'e çeviremiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Değerli arkadaşlar,
Yukarıdaki problemin birini V2.3 te yazdığım projeyi V2.2 de açarak çözdüm. Ve kendi bilgisayarımda yükleme yapabildim ancak işyeri bilgisayarında gene yükleme yapmıyor.
Şimdi karşıma çıkan en büyük sorunum ise AR2-A da yükleme yaptığımız RS232 konnektörü Analog giriş olduğuna göre programda 2 adet PTC 4 tanede Anaolg input giriş seçeneği mevcut. Diyelim ki Anln1 Yani 0-10 volt input giriş yapacağım. Bunu RS232 konnektörünün hangi pinlerine gireceğiz ve programda tanıtılması gerekiyormu halledemedim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Son düzenleme:
A1-ANALOG GIRIS
A2-ANALOG GIRIS
AG-ANALOG GIRIS COM

MINI DIN 2-7 PTC yanlis hatirlamiyorsam

Analog girisler rs232 yani mini pin de degiller dijital giristen sonra gelirler

A1-ANALOG GIRIS
A2-ANALOG GIRIS
AG-ANALOG GIRIS COM

MINI DIN 2-7 PTC yanlis hatirlamiyorsam

Analog girisler rs232 yani mini pin de degiller dijital giristen sonra gelirler
Değerli egypt,
Cihaz üzerinde dijital giristen sonra A ve B soketleri mevcut. onların üzerinde de RS-485 yazıyor. Ben mini pin de olduğunu tahmin ederek yazdım.Ayrıca Gemo dökümanlarını o kadar incelememe rağmen hangi Analog girişin mini pin de dahi olsa hangi pinlere bağlanacağına dair döküman bulamadım.

aldiginiz cihazin tam kodunu yazarmisiniz ?
-12D2A-
ibaresi var ise analog giris vardir
mini din de sadece ptc girisi bulunur

AR2-A-230VAC-12D2A-RTC bu eksiksiz bir koddur
230v beslkeme
12 dijital giris
2 analog giris
ve gercek zaman saati vardir demktir

AR2-A ile size yardimci olamayacagim

Değerli egypt,
Yardımınız için teşekkürler. Umarım bilen ve yardımcı olabilecek birileri çıkar...

Değerli egypt,
Yardımınız için teşekkürler. Umarım bilen ve yardımcı olabilecek birileri çıkar...
Arkadasim aldiginiz ar2 serisinde analog giris olanida var olmayanida var.
Onun icin benim size yazdigim gibi tam kodu yazmazsaniz bir bilen cikmaz.

Kodu yazmalisiniz ki
Bizde analog girişiniz varmi yokmu size yardimci olalim.
Analog girisler mini din soketinde degildir.
Dijital girislerdeb sinra yani 12. Girisden sonra uc adet klemensdir.

Analog gitisi olmayan bir ar2 aldiysaniz bu klrmensleri bulamazsiniz cunku yok.

MINI DIN YANI HABERLESME PROTUNA SADECE HABERLESMEK VE PTC BAGLAMAK MUMKUNDUR

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,015
Son üye
teknik eğitim

Yeni konular

Geri