Güvenlik Rölesi

Arkadaşlar merhabalar,
Çalıştığım iş yerinde XPS-ATE güvenlik rölesi mevcut.
Röle şu çıkış kontaklarını açtırmıyor. Her şey normal ve ne yapsam kontak uçlarını açmadı.
Röleyi sökerek devreyi sıfırdan kendim kurdum. Çözüme ulaşamadım.
Bilgisi olan var mı? Arızalı olduğuna emin olamıyorum. Ekte devresş by-ulunmaktadır.
WhatsApp Image 2023-03-21 at 21.06.48.jpeg
WhatsApp Image 2023-03-21 at 18.26.16.jpeg

İyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

• S1A28733_00.pdf
    325 KB · Görüntüleme: 12
Bu rölenin giriş aldığı sinyal analog yada dijital bilmiyorum cikişta roleyi tetikliyor olabilirmi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Giriş uçlarını kısa devre konumuna aldım. Giriş ledleri yanıyor. Normal gözüküyor. Stop1 ledi yanmıyor. Zaten çıkış vermediği için onun yanmaması normal. Ama neden çıkış alamadığımı anlamıyorum.

Şemada role toplamda 4 nc uçtan seri olarak lojik 1 sinyal çıkarması gerektiğini gosteriyor bu rolelerden herbiri farkli noktalardanmi bilgi alıyor.Stop 1 ledinden başka ledler mevcutmu stop 2

gönderdiğiniz specte röle 115-220 Vac çalıştığı 24 Vdc Y+ klemensi olduğu görülüyor sizin şemanızda ise bu noktaya besleme gerilimi veriliyor daha detaylı açıklama verebilirmisiniz

Rölenin Y+ bacağı dökümanda 24 volt DC gözükürken sizin planda niye AC ye bağlı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri