Güneş Piliyle Çalışan LED li Trafik Levhaları

ngnnml

Üye
arkadaşlar proje dersinde hocanın verdiği ödev olarak güneş enerjisiyle çalışan trafik levhalarının naıl yapıldığı nasıl çalıştığı gibi malzeme içeriğinden son çalışma anına kadar tüm konuyu kapsamakta... internetten araştırmayla güneş pillerinin nasıl yapıldığını gösteren bi kaç kaynak buldum fakat trafik levhalarıyla aynı mantık mı bilmiyorum ..
bu konu hakkında yardımınız olursa çok teşekkürler şimdiden...
bu arada ben metalurji mühendisiyim ama bu ödev verildi pek bilgim yok takdir edersiniz ki..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar proje dersinde hocanın verdiği ödev olarak güneş enerjisiyle çalışan trafik levhalarının naıl yapıldığı nasıl çalıştığı gibi malzeme içeriğinden son çalışma anına kadar tüm konuyu kapsamakta... internetten araştırmayla güneş pillerinin nasıl yapıldığını gösteren bi kaç kaynak buldum fakat trafik levhalarıyla aynı mantık mı bilmiyorum ..
bu konu hakkında yardımınız olursa çok teşekkürler şimdiden...
bu arada ben metalurji mühendisiyim ama bu ödev verildi pek bilgim yok takdir edersiniz ki..

arkadaşım bir güneş paneli(elektrik üreten)elektronik kart üzerinde ldr olan ve bir bataryadan oluşan led lerle flip flop yapan bir levha en basit anlatımı bu şekildedir

kardeşim aynı ödev bana da verildi irtibata geçersen sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,322
Kullanıcılar
450,161
Son üye
Nonjekal

Yeni konular

Geri