Güç kaynağı ile tesisatın nötr ünü ortak kullanmak

Faz sırası değişebilirmi sizce

Merhabalar...

yer altı hattında bu çok çok düşük bir ihtimaldir. havai hatta hepsi siyah iletken veya hepsi çıplak alüminyum iletken olduğu için düşük ihtimal de olsa fazlarda değişiklik olabilir.

ama nötr asla değişmez..

Saygılar...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sevgili erkan kardeşim yukarıda yadığım mesajı okumadan böle sazan gibi zıplarsan kimseye yardımcı olamayız. ilk mesajımı okuyun . sonra diğer yazdıklarımı okuyun ondan sonra birne bişi deyecekseniz deyin ... burada kendini zor duruma düşürecekmiş nemişl böle tipik türk ezikliği ile konuya yaklaşırsak. sen rezil oldun cahilsin vari tabirlerle bir yere varmamız tabiki mümkün olmaz . şimdi bunu yıllarca tartıştık forumda yazdık bilmem ne yaptık. orada altın bulmuş amerikalı madenci tyarzında yaklaşım elbette kabul edilemez.
okadar mesleki tecrübeyi hiç bir ücret almadan aktarmaya genç kardeşlerimize yardımcı olmaya uğraşıyoz. ama anlayacak kafa nerede ... nese isterse forum moderötü beni yasaklayabilir hatta yasaklarsda sevinirim. hatta komple silse daha makbule geçer. daha zor duruma düşerim . en azından hakketen bilgi aktarması olan bir forum bulur yazarız yazmayız çokta derdimiz değil .
en azından hakketen bilen yada hakketen bilmek isteyen birine yardımız dokunur . . derdimiz ne ise bunca iş güç arasında yardım etmeye uğraşıyoz. .. nese yav ben gerilmeden. haydi formunuzda başarılar dilerim
Haberiniz varmı bilmiyorum ama bu işin birde teknik boyutu var. Jeneratörde nötr ve faz var bu yüzden ortak kullanmakta kesinlikle bir problem olmaz. (Elektrik varken bile. Tabi tedaş kabloları onarırken nötr ve faz ın yerini değişmezse) Fakat güç kaynağında nötr yoktur. Olmayan nötr ü nasıl ortak kullanırsınız merak ediyorum. İnsan yazılanları cevapları bi okur dimi. Okumazsan işte böyle zor duruma düşürürsün kendini :D

Tedaş renkli kablomu kullanıyor?

Havai hat bile olsa,ilk önce trafodan çıkan kablo panoya giriyor sonra çıkıp hat başına klemens ile bağlanıyor.

yer altı hattında da aynı.

zaten nötrün yerini Tedaş değiştirirse,3 fazlı sistemlerde faz gelecek yere nötr,nötr gelecek yere faz gelir ve 3 fazlı cihazlarda sıkıntı olur ve tek fazlı cihazlar 2 faz 380e maruz kalır ve yanar.

Saygılar...

Havai hat bile olsa,ilk önce trafodan çıkan kablo panoya giriyor sonra çıkıp hat başına klemens ile bağlanıyor.

yer altı hattında da aynı.

zaten nötrün yerini Tedaş değiştirirse,3 fazlı sistemlerde faz gelecek yere nötr,nötr gelecek yere faz gelir ve 3 fazlı cihazlarda sıkıntı olur ve tek fazlı cihazlar 2 faz 380e maruz kalır ve yanar.

Saygılar...

Geçen sene trafoda meydana gelen arızanın giderilmesinden sonra kalorifer motorları ters dönmeye dolayısıyla ısınan suyun geri basma olayı meydana gelmişti. Bizde faz sırasını tekrar değiştirdik.

Geçen sene trafoda meydana gelen arızanın giderilmesinden sonra kalorifer motorları ters dönmeye dolayısıyla ısınan suyun geri basma olayı meydana gelmişti. Bizde faz sırasını tekrar değiştirdik.
Faz sırasında hata yapmışlar...

ama asla faz ile nötrün yerini karıştırmazlar.

havai hat ise fazlar değişmiştir. nötrün değişmesi çok zordur. zaten trafoda nötr buşinginin dibi kırmızı ile işaretlenmiştir.

Saygılarımla...

sevgili erkan kardeşim yukarıda yadığım mesajı okumadan böle sazan gibi zıplarsan kimseye yardımcı olamayız. ilk mesajımı okuyun . sonra diğer yazdıklarımı okuyun ondan sonra birne bişi deyecekseniz deyin ... burada kendini zor duruma düşürecekmiş nemişl böle tipik türk ezikliği ile konuya yaklaşırsak. sen rezil oldun cahilsin vari tabirlerle bir yere varmamız tabiki mümkün olmaz . şimdi bunu yıllarca tartıştık forumda yazdık bilmem ne yaptık. orada altın bulmuş amerikalı madenci tyarzında yaklaşım elbette kabul edilemez.
okadar mesleki tecrübeyi hiç bir ücret almadan aktarmaya genç kardeşlerimize yardımcı olmaya uğraşıyoz. ama anlayacak kafa nerede ... nese isterse forum moderötü beni yasaklayabilir hatta yasaklarsda sevinirim. hatta komple silse daha makbule geçer. daha zor duruma düşerim . en azından hakketen bilgi aktarması olan bir forum bulur yazarız yazmayız çokta derdimiz değil .
en azından hakketen bilen yada hakketen bilmek isteyen birine yardımız dokunur . . derdimiz ne ise bunca iş güç arasında yardım etmeye uğraşıyoz. .. nese yav ben gerilmeden. haydi formunuzda başarılar dilerim

servet bey verdiğiniz bilgiler gerçekten yadırganamaz sizin gibi değerli abilerimiz olmassa bizi sıkıntıdan kim çıkaracak çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için tabi Şebeke nötr güç kaynağı nötr birleştirmemiz bi icat değil iyi bir uygulamada değil bizler her zaman kısa masrafsız yolları seçtiğimiz için paylaşmak istedim. saygılar

servet bey verdiğiniz bilgiler gerçekten yadırganamaz sizin gibi değerli abilerimiz olmassa bizi sıkıntıdan kim çıkaracak çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için tabi şebeke nötr güç kaynağı nötr birleştirmemiz bi icat değil iyi bir uygulamada değil bizler her zaman kısa masrafsız yolları seçtiğimiz için paylaşmak istedim. saygılar
Evliya arkadaşa katılmakla birlikte bişe söyleyecem.

Sevgili servled abicim bak şimdi ben sana saygısızlık etmek istemezdim niyetimde asla bu değildi. Senin bana yaptığının bir benzerini ben sana yaptım ama senin hiç hoşuna gitmemiş belli çok kızmışsın. Niyetim bu değil sadece benzer bir cevap vermekti. Siz benim cevabıma ayrıntılı bir değerlendirme yapmışsınız bende sizinkine yapayım.

Ortak nötr olamayacağını söylemiştiniz. Bu konuda belliki bilgi sahibisiniz ama iddia ettiğiniz gibi bize yeterince açık bir şekilde yardımcı olmadınız. bir diğeride abicim belki sen mühendis olabilirsin ama biz değiliz git ilkokul çocukları pille ampul yakınca nasıl seviniyolar 2 kıta daha keşfetmiş gibi. Yani herkesin belli bir seviyesi ve yapabildikleri var. İnsan ilk kez yapınca başka oluyor az bişeyde değil yani sadece paylaşmak istedik bizden başkalarıda yararlansın diye.

Birazda ters bir zamanda cevapladık kusura bakmayın.

12 volt 200 ah lik bir akü 220 ile kullanıldığında, 1500 watt bir güç tüketimi
ile nekar süre kullanıla bilir.
akü nekadarlık bir güç verir, yeterli olan
malzemeler neler olur. bu konu hakkında bana detaylı bir açıklama
yazabilirmisiniz.

şimdiden teşekkürederim, saygılar

hesaplamarıma göre 200 ah akü ile 8500 w güç alabilir ve 1500 w tüketimle 50 dk kullanabilirsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri