Flyback Tasarımım çalışmıyor

Vcc 0 seviyelerinde outputta da 0,5V cıvarı birşeyler gördüö osiloskopla bakmak ıstedım de yanlıslıkla patlattım şimdi :/

Patlayan ne. 2843 de arızalı olabilir.
Ark yaptı yol yandı osiloskobun probun yanlıslıkla dc topraga degdırdım. Onu hallettim fakat moralim cok bozuldu, sistemi ayırmak istiyorum mesela önce köprü çıkışını yaptım çalıştı sonra controller kısmını yapmak istiyorum sonra yük tarafını optokuplör ile baglamak istiyorum fakat sistem birbiri ile komplike aux windingslerden dolayı acaba bana bu sistemi modül modül calıstırma yöntemi varsa açıklar mısınız yani trafo olmadan 2843 ile mosfeti nasıl sürebilirim ?
Trafo mu nasıl test edebilirim hesaplarımda DCM modda, 200khz fs, 0,48 duty max, universal input için 414,72 uH Lpri buldum buna göre efd30 kullanarak modelledim trafomu ama calısıyor mu onu da göremiyorum.
İsterseniz size pcb çizimimi de gönderebilirim.

220 voltta çalışmak çok zordur. Osilaskopun toprak ucunu yalıtarak prize takarsan sigortayı attırmazın.
Senin yerinde olsam ilk önce similatör üzerinde çalıştırırdım.
Pratiktede trafoyu hazır alırdım. Değişik voltaj ve watajlarda hazır trafolar var ondan kullan.

Tinayı indirdim şimdi öğrenmeye çalışıyorum.

Ad ve lt ürünlerini kullanabilirsin. 2843 yerine lt1243 veya lt1246 kullanabilirsin.
Ben lt1244 tavsiye ederim.
Jigs klasörünün içinde hazır çalışan flyback reg var.

Ad ve lt ürünlerini kullanabilirsin. 2843 yerine lt1243 veya lt1246 kullanabilirsin.
Ben lt1244 tavsiye ederim.
Jigs klasörünün içinde hazır çalışan flyback reg var.
su an tamda LT1243 üzerinde calısıyordum devre baglantılarmla karsılastırıyorum comp bacagım da bir sıkıntı var gibi siz de söylemiştiniz comp bacagımı nasıl ayarlayacağım ? sizin gönderdiğiniz makaleye baktım o kısımları anlayamadım.

Ekli dosyalar

• Design2 - Schematic.pdf
    713.4 KB · Görüntüleme: 4
Comp pini hata amfikatörünün çıkışıdır. 1k2 yi minimum 10k yapmanı önermiştim. Comp voltajı düşükse çıkış gücü düşük yüksekse çıkış gücü yüksek olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri