Flans alternatöre başladım , birkaç sorum var

Mıknatısların özelliği doğu mu, kutupları geniş yüzeylerde mi? Önceki konularda hep bahsedildi video verildi, başarılar.

Evet , bir yüzeyi çekiyor diğer yüzeyi itiyor mıknatısın birisini kendi etrafında donduruyorum ve aynı şekil çekip ters yüzeyi itiyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bugün tüm bobinleri sardım yüzeysel olarak masaya doğru acıyla dizip test ettim , 50 volt civarı boşta sadece 2 çıkıştan voltaj okudum , şimdi kalıplarını hazırlayıp kullanma aşamasına geçicem , hepinize teşekkürlerimi sunarım.

Bugün tüm bobinleri sardım yüzeysel olarak masaya doğru acıyla dizip test ettim , 50 volt civarı boşta sadece 2 çıkıştan voltaj okudum , şimdi kalıplarını hazırlayıp kullanma aşamasına geçicem , hepinize teşekkürlerimi sunarım.

Peki sorun neymiş nasıl düzeldi ben anlayamadım. Neyi değiştirdiniz?

Peki sorun neymiş nasıl düzeldi ben anlayamadım. Neyi değiştirdiniz?
Diğer açtığım konuda voltaj uretememin sebebini bende anlayamadım, tahminimce kablo sipiri ve miknatislar az olduğu için diye düşünüyorum, bu uygulamada 40x20x10 mıknatıs kullandım ve bobinleri 200 sipir sardım

Diğer açtığım konuda voltaj uretememin sebebini bende anlayamadım, tahminimce kablo sipiri ve miknatislar az olduğu için diye düşünüyorum, bu uygulamada 40x20x10 mıknatıs kullandım ve bobinleri 200 sipir sardım
başka bir sıkıntı vardır güzel insan, ben çıkma tel ile sardım yetersiz mıknatıs ile çevirdim, yine de elektrik ürettim. hani sıfır volt 2 volt filan değil. sıkıntı başka yerde. öğrenene kadar da epeyce hata yaptım ama. o zamanlar internet amcam bu kadar zengin değildi. ev telefonuyla internete bağlanıyorduk hz google amca da daha az biliyordu.

bobinlerin kolları baya bi oval olmuş onları düzeltmeye bak bir nebze olsun,
iç ve dış açıda bobin kollarının arasında taklibi 5 mm gibi boşluk görünüyor,
mıknatısın birini 2 bobinin yan yana gelmiş kolunun üzerine koy,
ne mıknatıs taşsın nede bobin

bobinlerin kolları baya bi oval olmuş onları düzeltmeye bak bir nebze olsun,
iç ve dış açıda bobin kollarının arasında taklibi 5 mm gibi boşluk görünüyor,
mıknatısın birini 2 bobinin yan yana gelmiş kolunun üzerine koy,
ne mıknatıs taşsın nede bobin
Bilginiz için teşekkürederim , bugün test etmeden önce şablona göre ovallıkları giderdim ve buna rağmen hesaplamalara şablona göre sarmama rağmen mıknatıs çok az taşıyor

işte flanş alternatörlerin meşşakati burada insanı bezdiriyor,
baş parmağınla bobin kollarına hafif baskı yapıp yaysan bu seferde içeriyi daraltır,
bobinlerin bağlantı yönlerinide karıştırma yoksa ürettiğini geri nörtler yutar,

işte flanş alternatörlerin meşşakati burada insanı bezdiriyor,
baş parmağınla bobin kollarına hafif baskı yapıp yaysan bu seferde içeriyi daraltır,
bobinlerin bağlantı yönlerinide karıştırma yoksa ürettiğini geri nörtler yutar
Flans alternator konusunda yapılan yorumlarda meşakkatli olduklarını dile getiren insanlar vardı, bizzat kendim yaptığımda bunu net olarak gördüm , hersey kağıt üzerinde olduğu gibi olmuyor bu alternatorde, yorumunuz için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,017
Son üye
melike.gkck1

Yeni konular

Geri