Flans alternatöre başladım , birkaç sorum var

WattMan

Üye
merhaba arkadaşlar flans tipi alternatöre başladım , şablonunu mıknatıs bobin genişlik hesaplarını yaptım
20230521_181727.jpg

20230521_181748.jpg

sizlere sormak istediğim soru , elimdeki sarmış olduğum telleri manuel olarak sarıyorum ve mağlesef bobinlerin katları bir birine giriyor ve düzenli olmuyor bu performansta üretimde olumsuz etki edermi , birinci katı sarıyorum 2 katı sararken alt katı sıkı yapmadığım için üstkattan bazı teller alt kata iniyor yardımcı olursanız sevinirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kat sargılarının iç içe girmesi önemli değil, siz bobinlerin spir sayılarının eşit olmasına ve bütün spirlerin aynı yönde sarılmış olmasına dikkat ediniz, kolaylıklar.

Kat sargılarının iç içe girmesi önemli değil, siz bobinlerin spir sayılarının eşit olmasına ve bütün spirlerin aynı yönde sarılmış olmasına dikkat ediniz, kolaylıklar.
Yorumunuz için teşekkürederim , bütün sipirlerin aynı yönde sarılmış olmasına derken neye dikkat etmem lazım

ilk sipiri hangi yönde sarıyorsanız, o bobin için son spire kadar hep aynı yönde sarım yapmalısınız.
ustam ben saat yönünün tersi diye hatırlıyorum, ya da kafamda öyle kalmış çok uzun zaman oldu yapmayalı, yanılıyorsam lütfen düzelt, yanlış bilgi olmasın.

Miknatislariniz sarım genişliğine göre çok küçük gibi geldi bana.
Miknatislari içlerine yerlestirdiğimde altı ve üstünde azbir mesafe mevcut , uzatmayı düşündüm ama sardığım için tekrar açmak istemedim

ustam ben saat yönünün tersi diye hatırlıyorum, ya da kafamda öyle kalmış çok uzun zaman oldu yapmayalı, yanılıyorsam lütfen düzelt, yanlış bilgi olmasın.
Ustam öyle bir kural yok, hangi ustadan bobinajı öğrenmeyle ilgili ( imam bildiğini okur misali ) . Benim tahminim; ustanın solak veya sağlak olmasının önemi var .

Mıknatısların özelliği doğu mu, kutupları geniş yüzeylerde mi? Önceki konularda hep bahsedildi video verildi, başarılar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri