Faz koruma rölesi ile ilgili

motor korumanın görevide motor fazla ısındıgında motoru durdurmaktır. senın motorun ıkı faza kaldıgı zaman ısıncaktır. faz koruman iş yapmasa bile motorun yanmayacaktır.benim bildiğim. ama bunun yerine sen motor güç devrende girişine sigorta koruma yerine motor koruma şalteri kullanırsan motor koruma rölesine gerek kalmayacaktır.Entesin faz koruma rölelerindede bir sıkıntı yaşamadım.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
http://www.klemsanotomasyon.com/download/1_1_MP35-MC35_OK.pdf

linkinden inceleyebilceğiniz gibi, koruma röleleri;

** faz yokluğu
** faz sırası geğişikliği
** Asimetri
** PTC koruma
** Aşırı düşük gerilim koruma
** Ayarlanabilir aşırı düşük gerilim koruma özelliklerine göre kullanılır.

Korumayı neye karşı yapmak istiyorsanız ilgili röleyi seçebilirsiniz.

Soru ve görüşleriniz için tel: 0 212 222 52 00

evet görür
onunda çaresi var
faz koruma rölesi kontaklarıyle mühürleme yaparsın
ozaman faz korumanın fazlarını istersen motor klemensinden al gene tam koruma yapar

Arkadaşım farkı zaten bulmuşsun bunu önlemenin yollarında biride sinyal lambası kullanmaktır böylece kondaktör çıkışındaki fazlardan biri çalışmazsa zaten sinyal lambası devreye girmez istersen bu arızayı engellemek için basit elektirik dùzenekleride kurabillirsin veya faz koruma rölesini araya bağlayabilirsin

arkadaşlar bende faz koruma rölesini çok kullandım.Entes MKS01 diye sigorta ile termik arasına bağlayıp kullanıyorum.Şimdiye kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım..

fkr yi sigortanın çıkışına bağlarsanız 3 faz tam olarak geldğinde fkr kontak vererek kontaktörü çalştırır 3 faz eksik gelirse kontak vermez yani

selam

ben de markasını şu an hatırlayamadığım bir marka fkr kullanıyorum.

geçende denedim 3 ucuna tek fazdan köprü attım çalışıcak mı diye ve çalıştı.aslında 3 girişin arasında faz farkı olması halinde çalışması gerekmez mi diye düşündüm.fakat önemli mi değil mi karar veremedim.sizin fikirleriniz nedir

selam arkadaşlar bende bir kumanda çalışması yapacam yapacağımız basit makine için 4 adet 0.75 kw-3.6 a. motor kullanacağız 4 motoru 2'şer olarak bağlanacak ve tek start stop kumanda yaparak bant döndürecek bunları korumak için faz koruma röleleri kulanmak istiyoruz fazlardan biri gidince motorların kumandasını kesecek bunun için ben pano içine her motordan gelek kabloyu klemenslere bağlayıp sonrada 2'şerli kontaktörlere bağlıyacam faz korumaların 3 fazlarını her motora ait klemenslere bağlayıp kumanda fazını kestirecem kumanda fazı kesen faz koruma rölelerinin nc kontaklarını birbirine seri olarak kumanda fazını nasıl keserim siz meslektaşlarımdan fikir rica ediyorum mumkunse kuman devre şekli ile alakanız içiin teşekkür ederim çalışma hayatınızda başarılar

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri