Fare sorunu

AchillesTR

Üye
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim üzere binamızda fare sorunu var. Maalesef binayı ilaçlatmamıza rağmen farelerden tamamen kurtulamıyoruz, kısa süre sonra tekrar çıkıyorlar. Bu fareler binanın şaftına da girmiş, fiber kablolarını özellikle oradan kemiriyorlar. Defalarca kopan fiber kablolarını tekrar tekrar çekmek zorunda kalıyorum, artık kablo çekmekten bıktım gerçekten. Son bir aydır üç defa fiber kablosu çekmek zorunda kaldım. Asıl sormak istediğim fiber kablolarını farelerden koruyacak birşey var mı? Elektrik kablolarının geçtiği borular gibi şeyler mesela ya da önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim. Bir de bu durumu yaşamış veya benzer durumlarla karşılamış olanlar varsa onların da tavsiyelerini bekliyorum.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim üzere binamızda fare sorunu var. Maalesef binayı ilaçlatmamıza rağmen farelerden tamamen kurtulamıyoruz, kısa süre sonra tekrar çıkıyorlar. Bu fareler binanın şaftına da girmiş, fiber kablolarını özellikle oradan kemiriyorlar. Defalarca kopan fiber kablolarını tekrar tekrar çekmek zorunda kalıyorum, artık kablo çekmekten bıktım gerçekten. Son bir aydır üç defa fiber kablosu çekmek zorunda kaldım. Asıl sormak istediğim fiber kablolarını farelerden koruyacak birşey var mı? Elektrik kablolarının geçtiği borular gibi şeyler mesela ya da önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim. Bir de bu durumu yaşamış veya benzer durumlarla karşılamış olanlar varsa onların da tavsiyelerini bekliyorum.
Fiber kabloları çelik Spiral borularin içinden geçirebilirsiniz.

bir de bulunduğunuz yerde kedi evlat edininiz, kedi iyidir fare konusunda. lütfen cins olmasın ve sokak kedisi olsun.

Kolay gelsin, eczaneden Borik asit alınız; patates püresi hazırlayıp ikisini karıştırınız. Böcek var ise biraz da toz şeker katabilirsiniz. Bunları misket-ceviz büyüklüğünde yuvarlayıp top yapıp güzergahları üzerine yerleştriniz-atınız-yuvarlayınız. Fareler yeterli oranda yediklerinde ölürler, ölmeyenler ise kısır kalır, çoğalamazlar.

Borik asit yemediğiniz sürece sizi kolay zehirlemez. El ile temas vs çok sorun yaratmaz ama siz yine de eldiven kullanınız.

Cildi biraz kurutur, ayak için ise mantar ilacı olarak da kullanılmaktadır. Yemediğiniz sürece sorun yok.

Kolay gelsin.

Not: taş yünü, cam yünü yada isolasyonlu yerlere bayılıyorlar.

Son düzenleme:
https://urun.n11.com/sensorler/devir-bekcisi-xsa-v12801-P421713135

https://www.defansmarket.com/?gclid=EAIaIQobChMIuf-nvqbA8wIV0eh3Ch3zpg-JEAAYAiAAEgKp9PD_BwE

Ultrasonik fare kovucu olarakta aratabilirsiniz.
Daha basit ama geçerli tavsiye isterseniz, " un ve alçıyı" belirli yerlere koyun.Karışımı yıyenın farnin midesinde altı taş olur,mide fesatından ölürler.

Zehir koysanda, bir zaman swonra kokuya duyarlı oluyor ve yemiyorlar..
Bu cihaz pahalı bir şey mi, fiyatı hakkında bir bilgin var mı acaba?
Fiber kabloları çelik Spiral borularin içinden geçirebilirsiniz.
Benim aklıma da geldi bu fikir ama şöyle bir sıkıntı var; fiber kablosu çok ince olduğu için kablo içinde kırılabilir gibi geliyor bana. Bir de bunu yaparsam çelik boruyu sabitlemem gerekmez mi? O da zor.
bir de bulunduğunuz yerde kedi evlat edininiz, kedi iyidir fare konusunda. lütfen cins olmasın ve sokak kedisi olsun.
Kedi fare konusunda elbette iyidir ama 8 katlı 30-35 daireli bir binada zor iş. Birileri mutlaka sorun çıkarır.

Kolay gelsin, eczaneden Borik asit alınız; patates püresi hazırlayıp ikisini karıştırınız. Böcek var ise biraz da toz şeker katabilirsiniz. Bunları misket-ceviz büyüklüğünde yuvarlayıp top yapıp güzergahları üzerine yerleştriniz-atınız-yuvarlayınız. Borik asit yemediğiniz sürece sizi kolay zehirlemez. El ile temas vs çok sorun yaratmaz ama siz yine de eldiven kullanınız.

Cildi biraz kurutur, ayak için ise mantar ilacı olarak da kullanılmaktadır. Yemediğiniz sürece sorun yok.

Kolay gelsin.

Not: taş yünü, cam yünü yada isolasyonlu yerlere bayılıyorlar.
Bina yöneticisi bundan bir ay önce binayı ilaçlattı iki hafta geçmeden yine çıkmaya başladılar. Geçen hafta tekrardan ilaçlattık ama ben yine çıkacağını düşünüyorum. Çünkü: gelen kimse farelerin geldiği yeri bulalım, kapatalım demiyor. Gelen iki ilaçlama firması da kovaya koydukları fare ilaçlarını sağa sola atıp gidiyor. Şimdi senin yazdıklarında bu ilaçlama firmalarının yaptıklarına benziyor, o yüzden pek işe yarayacağını sanmıyorum 🙂 Birde farelerin sayısı biraz fazla sanırım 🙂
Ama isolasyonlu ve yünlü şeylere bayıldıkları konusunda katılıyorum. Çünkü "şuanlık" sadece fiber kablosunu kemiriyorlar 🙂

Bina yöneticisi bundan bir ay önce binayı ilaçlattı iki hafta geçmeden yine çıkmaya başladılar. Geçen hafta tekrardan ilaçlattık ama ben yine çıkacağını düşünüyorum. Çünkü: gelen kimse farelerin geldiği yeri bulalım, kapatalım demiyor. Gelen iki ilaçlama firması da kovaya koydukları fare ilaçlarını sağa sola atıp gidiyor. Şimdi senin yazdıklarında bu ilaçlama firmalarının yaptıklarına benziyor, o yüzden pek işe yarayacağını sanmıyorum 🙂 Birde farelerin sayısı biraz fazla sanırım 🙂
Ama isolasyonlu ve yünlü şeylere bayıldıkları konusunda katılıyorum. Çünkü "şuanlık" sadece fiber kablosunu kemiriyorlar 🙂
Profosyonel ilaç firmasının geldiğini bilmiyordum. Benim formül daha amatör kalır endüstriel ilaçlr karşısında. İşin ehli olan, şablon değil çözüm uygulayan birilerini bulmanız dileklerimle. İşini düzgün yapan firma-insanlar ışık hızıyla azalıyor.

Kolay gelsin.

fareler genelde zemin kattaki tuvaletten girer. çamaşır bulaşık makinası giderlerinide tıkayın. tuvaletlere plastik kapak takın. bizim burada da vardı kapak taktık artık yok.

fareler genelde zemin kattaki tuvaletten girer. çamaşır bulaşık makinası giderlerinide tıkayın. tuvaletlere plastik kapak takın. bizim burada da vardı kapak taktık artık yok.
Doğrudur ama bizdeki fare sorunu evlerde değil, binanın kendisinde. Fareler binanın sığınağında, şaftında vb. yerlerde geziyor.
https://urun.n11.com/sensorler/devir-bekcisi-xsa-v12801-P421713135

https://www.defansmarket.com/?gclid=EAIaIQobChMIuf-nvqbA8wIV0eh3Ch3zpg-JEAAYAiAAEgKp9PD_BwE

Ultrasonik fare kovucu olarakta aratabilirsiniz.
Daha basit ama geçerli tavsiye isterseniz, " un ve alçıyı" belirli yerlere koyun.Karışımı yıyenın farnin midesinde altı taş olur,mide fesatından ölürler.

Zehir koysanda, bir zaman swonra kokuya duyarlı oluyor ve yemiyorlar..
Yazdığın linkte fiyat yazıyormuş görmedim kusura bakma. Burada fiyatı pahalı, bu ürünü kişisel olarak almam mümkün değil. Fare sorunu çözülmezse bina yöneticisi ile görüşüp söyleyebilirim.
Profosyonel ilaç firmasının geldiğini bilmiyordum. Benim formül daha amatör kalır endüstriel ilaçlr karşısında. İşin ehli olan, şablon değil çözüm uygulayan birilerini bulmanız dileklerimle. İşini düzgün yapan firma-insanlar ışık hızıyla azalıyor.

Kolay gelsin.
Aynen dediğiniz gibi, özellikle böyle büyük binalarda sorunun kaynağını bulup çözmekte bir o kadar zor. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri