Ev yapımı CNC

Anlamadığım şu;
Usb kitini kendisi satıyor,paralel port sürücü kartına takmak için.
Çalışmıyorsa neden yapmış.
Dizüstü bilgisayardamı çalışmıyor.?

Elek yanlış anladın.
Ben usb kitini almamak için direk cnc kontrol kartıyla işi bitirmek için uğraşıyorum.

Arkadaşlar ne olur biriniz söyleyinde sipariş vermeye başlyayım.
Hp pavilion dv6 1125et de express card yuvasına, pcmcia paralel port cihazı girermi ?ne olur çok acil

peki bu konuyu tam bilen varmı ?

arkadaşlar bu sorun yüzünden sipariş veremiyorum lütfen sorumun tam olarak cevabını verin başlayayım bir an önce

hocam express card yuvasına pcmcia kart takamazsınız...takacağınız kart mutlaka express card olmalı...siparşinizi ona göre verin zaten mutlaka orda yzıyordur expres kart diye ...express card ile pcmcia kartın yapıları farklıdır...
kolay gelsin...

Bikomak sitesinin ve ürünlerinin geliştiricisi olarak açıklamalarda bulunayım.

Paralel port için geliştirilmiş Mach gibi cnc yazılımları Usb --> Paralel Port dönüştürücülerle çalışmamaktadır.

Bikomak B100 Usb kartını usb --> paralel port dönüştürücü olarak düşünmemelisiniz. Bu kartı Mach ile kullanamazsınız sadece HobbyCnc yazılımı ile çalışır ve paralel portu olmayanlar için düşünülmüştür.

Laptopunuzda paralel portunuz yoksa PCMCIA kart yada B100 UsbCnc kartı alabilirsiniz.

Bu yakınlarda B100 kartındana çok benzer B100-D kartı çıkıyor. Bu kart sayesinde kendi cnc yada otomasyon yazılımlarınızı geliştirebileceksiniz.

Bulzaf benim anlamadığım konu şu;
H100 u aldım.Masaüstü pc me taktım çalıştırmazmı ?
B100 u illa almam gerekirmi masaüstü pcde ?
bu soruşarın cevabını aldığım zaman konu benim için kapanmıştır.
Birde aklıma çok takıldı normal cnc de parça işlenmeden parça bağlanır,devir sayısı,dönme yönü belirlenir,program çağırılır,sonra el kumandasıyla üstünde sıfırlama yapılır mini cnc de bu işlem nasıl ?Parça nasıl sıfırlanıyor el kumandası olmadan ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri