Entes RG312C rölede cosfi:1 ama reaktif yazıyor.

bi işletmede kapasitifden ayda 50 60 tl ceza yiyorum. cos fiyi kaç yapmalıyım

Direkt olarak cosfi ayarıyla olacak iş değil gibi. Bırakma süresi de düşürülebilir.
Ama dengesiz yüklerden oluşan bir kapasitif sarfiyat olayı gibi sanki.
İşletmedeki yükler hakkında detaylar gerekli.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
monofaze kondasatörünüz varmı eger yoksa cosunus fı ayarından kurtaramazsınız cunkı bır fazdan fazla dığer fazdan az cekıyorsa ve beyın fazla ceken faza gore kondansatör secıyorsa dığer fazla kapasitif cezaya gırer cosunusu dusurursen bu seferde eksık alma rıskı olabılır buda enduktıfe yansır ama sınırı 0,95 dır mesela 0,97 yap bır dene ama yanlıs olur en dogrusu sen cekılen akımları ve kondansatör dızılımını söyle kısaca bılgı ver yardımcı olalım kolay gelsın

dostum bu sorun sanırım sonradan olan bır problem. senın problemon kesınlıkle sabıt kondansatorun. saygılar

mrb arkadaslar 50 kwar bir tesiste capasitif neredeyse hic yazmiyo reaktif yuzde50 lerde kabacana ne gibi bir sey yapmam gerekiyo yardim ederseniz sevinirim

sn hunsev kondansatör sıralamasında şöyle bi değişiklik yapman gerek 4 tane 10 kvar ı 20 - 20 yapıp iki kademeyi boşa çıkar bi tane 10 kvar ı iptal et ve yarine 1 ad 0,5kvar - 2 ad 1kvar kondansatör bağla sorunun dağılım dan kaynaklanıyor yani kompanzasyonunda 0,5-1-1,5-2-2,5-3-3,5-4-4,5-5 diye güç seçenekleri olması gerek kolay gelsin

100e elli akim trafosu var 12 kademeli
role var capasitif hic yazmiyo ne yaptiysak reaktif dusmuyo kontaktorler sgortalar ve kondansitorler hepsi saglam

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri