Entes role Sayac Reaktif yaziyor

i.sinaplı

Katılımcı Üye
Merhaba arkadaşlarım bu aksam A101 in kompanzasyonuna baktım zaten mağazalar türkiyenin hertarafinda aynı entes rg3 12cs role var toplam 20 kvar.kapasite var arizali yapisik kontaltor yok baktim zaten 1.kademe 3fazli 5kvar entes rolelerin mesur deyismez i zaten kond.çoğu birfazli 0.55 kvar ayd.icin panoyu 10 kademe yapmislar ben neyaptim cos fi yi 1.00 den 0.958 e getirdim - eksilere alsam kapasitif yazacak yarın kontrol edicem
Sizin görüşlerinizi ve yorumlarinizi almak istiyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ben neyaptim cos fi yi 1.00 den 0.958 e getirdim - eksilere alsam kapasitif yazacak yarın kontrol edicem
bence tam tersini yapmalısınız.
şuan devreye daha az kapasitör koyacağından daha fazla reaktif yazacak.

Merhaba arkadaşlarım bu aksam A101 in kompanzasyonuna baktım zaten mağazalar türkiyenin hertarafinda aynı entes rg3 12cs role var toplam 20 kvar.kapasite var arizali yapisik kontaltor yok baktim zaten 1.kademe 3fazli 5kvar entes rolelerin mesur deyismez i zaten kond.çoğu birfazli 0.55 kvar ayd.icin panoyu 10 kademe yapmislar ben neyaptim cos fi yi 1.00 den 0.958 e getirdim - eksilere alsam kapasitif yazacak yarın kontrol edicem

Neden ilk önce ihtiyacı belirlemiyorsunuz cosfi 1 de iken ihtiyacı hangi yönde gösteriyordu.Belki kademeleriniz büyük ihtiyaç küçük devreye alınca fazla geliyor bırakınca eksik kalıyor.Bunun tespitini yapın bence panolarda en sık rastladığımız durumlardan biri de küçük kademelerin bulunmayışı ve bu nedenle sağlıklı kompanzasyon yapılamıyor.

@emodiyator 10 kademe var zaten 1.kademe 5kvar 2.kademe 1.5kvar 3.kademe 1kvar diğerleri zaten aydınlatma çok olduğu için 1fazli 0.55kvar ihtiyaca göre 1fazlilari role alıyor entes role diğer yeni nesil roleler gibi olmadığından tespitini yapamıyorum reaktif yazıyor.

@emodiyator 10 kademe var zaten 1.kademe 5kvar 2.kademe 1.5kvar 3.kademe 1kvar diğerleri zaten aydınlatma çok olduğu için 1fazli 0.55kvar ihtiyaca göre 1fazlilari role alıyor entes role diğer yeni nesil roleler gibi olmadığından tespitini yapamıyorum reaktif yazıyor.

yapacağın şey çok basit cosinüsfinin değerine bakacan eksimi yoksa normalmi diye menüden de var kısmına geleceksin orada gösteriyor kaç var ihtiyacın olduğunu yada fazlan olduğunu yani cosfiyle kıyaslayacan yani cosfin eksi var kısmında da 0,350 kvar görüyorsan bu değer kapasitiftir.Yani 0,350 kvar şönte ihtiyacın var demektir.

Daha 101 gidemedim işlerim yoğun oldugundan gidince sonucu yazarım

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri