ENdüktif Ceza

ergn10

Üye
herkese kolay gelsin. çalıştığım fabrikada trafo 800 kva . fabrika depo olarak kullanılıyor. Sistemden sadece büro aydınlatma ve 1500 watt tan iki ısıtıcı var. akım trafosu 2000/5 sabit kondansatör 10kvar . Endüktiften 25 deyim.
Aklıma gelen bi soru var. ENTES RGA 15s röleden tek fazlı kondansatörleri manuel çektirsem. 2 günde düzeltebilir miyim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bende ekstra ısıtıcı lar bulmaya çalışıyorum aktifi yükseltip. dengelemek için. ama yetişmiyor. Birde ben sabiti akşam kapatıp gidiyorum. YOksa kapasitife de giriyor

Yanlışlıklara ! çözüm bulunmazsa,aç
kapa artema ile bu iş yürümez.Gele-
cek ayları kurtarmak için ! ,derin ameliyat ! gerekebilir.Uzun süre,kı -
sa aralıklarla endeks takibi yapıl -
mazsa,boşa zaman kaybedilir.

Son düzenleme:
Yanlışlıklara ! çözüm bulunmazsa,aç
kapa artema ile bu iş yürümez.Gele-
cek ayları kurtarmak için ! ,derin ameliyat ! gerekebilir.Uzun süre,kı -
sa aralıklarla endeks takibi yapıl -
mazsa,boşa zaman kaybedilir.
ben saat başı endeks kontrolunu yapıyorum. Fazları dengeliyorum ama düşmüyor

Reaktiften çıkmak için Aktif tüketimi arttırmak hiç mantıklı değil. "Tabi fatura ne gelirse gelsin, cezayı sorun eden bir patron varsa o başka" :)
2000/5 Akım Trafosu ile büro kompanzasyonu yapmak imkansız gibi birşey.
Bence; Sabit grubunuzu iyi ayarlayıp Trafonun kendisini iyi kompanze ederseniz. Diğer tüketimlerde kompanzasyona ihtiyaç bile kalmayacaktır. Zira 1500*2 rezistif yük artı diğer tüketimler bürodan kaynaklı endüktif yükün üstesinden gelecektir.
Ama kompanzasyon yapılması gerekiyorsa & gerektiğini düşünüyorsanız. O zaman ilgili hat üzerine 50/5 akım trafosu ile mini bir monofaze ağırlıklı kompanzasyon panosu yapılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri