ENDÜKTİF VE KAPASİTİF TEN AYNI ANDA CEZA OLURMU?

Arkadaşlar size sormak istediğim bir konu var
aktif:2184600
endüktif:1275500
kapasitif:1079200
endeksler bunlar arkadaşlar hem kapasitif hemde endüktiften cezaya giriyoruz. Ne yapmam gerekli yardımlarınızı bekliyorum.verileri exelde girdiğimzaman ceza görünüyor.bu müessese benzin istasyonu.:(

sayın meslektaşım sorunuzu daha kolay çözmemiz için rölenizin markasını ve tipini bildirmeniz gerekir.röleniz yeni tip rölelerden ise sisteminizin reaktif gücünü ölçebilirsiniz.benzin istasyonlarının hepsinde tüketimler farklı farklıdır.tamamen monofaze kondansatörler kullanılacak bir yükünüzde olabilir bunun için ya rölenizle, olmazsa seyyar bir güç analizörüyle ölçüm yapıp onagöre kondansatör seçmek daha doğru olur.örneğin çok dengesiz yüklü işletme ise monofaze kondansatör bağlanabilen rgkr kullanmalısın.
kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
entes rg 12 yada kael varkombi öneririm röle olark.enteste hangi faza ne kadar kondansatör ilave edeceğinide görürsün

durceylan ve elkomsis arkadaşlara katılıyorum. Kompanzasyonu iyi analiz ediniz dengesizlik var. Veya iyi bilen birinden yardım alın.

yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar sorun çözüldü dengesiz yüklerden dolayı kaynaklanıyor muş.

kardeş sen benzin istasyonu diyorsun genel olarak senin en büyük yükün pompalar ve bunlar devamlı devreye girip çıkıyor onlara sabit kondansatör eklemeyi düşünsen nası olur

Arkadaşım düşün bakalım 19 adet pompa var münferit olarak sabit kondansatör bagladım her ay 15 adet kondansatörün tek tek saglamlık kontrolünden geçirmem gerekir ondan dolayı zaman kaybına neden olur sorunu panoda çözmem benim için daha yararlı olur .

Merkezi çözüm çoğu zaman daha ekonomik olur ve soruna sebep olan komponentlerin ayrı ayrı noktalarda olmasıda ayrı bir karmaşa yaratabilir. Diğer taraftan ortalama %50-70 arası pompanın aynı anda çalıştığına yönelik bir çözüm yeterli olacağından daha ekonomikte olacaktır. Madem ki pompalar devreye sık sık girip çıkıyor hem komponent ömrü hemde hızlı kompanzasyon için tristör anahtarlamalı ürün seçerseniz (dengesiz yükler için olanını) orta ve uzun vadede ekonomik olur ve rahat edersiniz...

Arkadaşım düşün bakalım 19 adet pompa var münferit olarak sabit kondansatör bagladım her ay 15 adet kondansatörün tek tek saglamlık kontrolünden geçirmem gerekir ondan dolayı zaman kaybına neden olur sorunu panoda çözmem benim için daha yararlı olur .

Şu an ki sistemininde tek fazdan ölçümlü kompanzasyon mu var.kademe sayın ve kondansatör değerlerinin neler?? eger tek fazdan ölçüm yapan bir sistemin varsa acilen dengesiz yüklerinden dolayı 3 fazdan ölçüm yapan bir kompanzasyon sistemi tasarlamalısın . Kademe sayını münkün oldukça fazla tutmaya bak.

arakadaşım genel olarak benzin istasyonlarında monofaze yükler dengezislik yapar hem rektif hemde kapasitif ceza gelir kondansatör değerlerin ayarlı yada hesablı değilse olabilir

arkadaşlar elim de monofaze motorları bulunan bir tekstil atöltsi var hem reaktiktif
hemde kapasitif den cezada, kondansörler yeni değişmiş fakat röle tek akım trafolu, şimdi röleyi değitirmek istiyorum ve iki akım trafosu daha ilave etmek istiyorum, fakat mevcut kondansatörlerden trifaze kondansatörleri monafaze ye çevirmek istiyorum ? bu kondansatörleri nasıl çevirebilirim, yük dağılımını ilk önce sağlamam gerekiyo sanırım, sonrada birer tane monofaze devreye bağlamak istiyorum trifazeler den nasıl yapabilirim
teşekkürler şimdiden ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,141
Son üye
Rmzn44

Yeni konular

Geri