encoder sayma sorunu

Sn.beyazkurt27 çözüldü ise sonuç hakkında bize bilgi verirseniz mutlu olurum.

Saygılar.

sn. abuzettin20

ilginizden dolayı size ve katkıda bulanan arkadaşlara çok teşellür edreim
sorunu çözemedim. aslında arkadaşların önereilerinin hepsini yapmıştım
yanlızca servo driver üzerinde limit ayarını yapmamıştım onu da nasıl yapacagımı bilnediğinden yapamadım
bu konuda siz veya konuyu bilen arkadaşların yardımını ve önerisini bekliyorum
saygılar

ben bi ara bi encoder kullanmıştım, marka söylemiyim. PLC de çok acaip sapıtıyodu. denemedik yöntem kalmadı. aynı marka olmak üzere 10 farklı encoder denedim hep sapıttı. kendimden şüphe etmeye başlamışken farklı bir marka denedim ve sorunsuz çalıştı. bence sen de bi farklı marka denemelisin eğer diğer tavsiyeleri denemiş ve sonuç alamamışsan

ben bi ara bi encoder kullanmıştım, marka söylemiyim. PLC de çok acaip sapıtıyodu. denemedik yöntem kalmadı. aynı marka olmak üzere 10 farklı encoder denedim hep sapıttı. kendimden şüphe etmeye başlamışken farklı bir marka denedim ve sorunsuz çalıştı. bence sen de bi farklı marka denemelisin eğer diğer tavsiyeleri denemiş ve sonuç alamamışsan

Arkadaşım konu 2 sene önce tartışılmış.Tarihlere dikkat etmelisin. Yazdığım yoruma kimse dönmüyor diye düşünmemen için söylüyorum.

Otomasyon2000 doğru söylüyor.Bende tekrar aynı sorun yaşandıda çözümmü aranıyor dedim.

Neyse daha dikkat..

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri