Elektrikli Isıtıcısı Belli Süreden Sonra Sigorta Attırıyor

sakarya18

Üye
Yarım saat felan çalışıyor ve sonra sigorta attıryor ,sorun ne olabilir sizce?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

serkan_48

Profesyonel Üye
Bu nasıl bir ısıtıcı adı nedir marka model nedir? kaç kW dır ? Nerede kullanıyorsunuz evde mi ? Sigorta değeriniz nedir? Isıtıcıya gelen voltaj nedir?

gezenster

Üye
Çekilen güç ne kadar?
... kW gibi

Bağlı olan sigorta değeri nedir?
... A gibi
Genelde sigorta değerinin küçük olmasında dolayı atar.

elektrikçicüneyt

Profesyonel Üye
Yarım saat felan çalışıyor ve sonra sigorta attıryor ,sorun ne olabilir sizce?
bu sorun sigortanın küçük değerde olması veya bozulmasından dolayı gerçekleşe bilir eğer sigortanız 10A c serisi ise çekilen amper 20A olsa sigorta C özelliğinden dolayı hemen atmayacaktır bir kaç dakika sonra atacaktır öncelikle çekilen amper ölçülmeli sigorta değerine bakılmalı başka sigortaya bağlı prizde denenmeli daha yüksek amperli prizde de aynı sorun oluyorsa soba açılıp içinde ısınma yüzünden genleşen kablo bağlantıları gövdeye temas ediyor olabilir buna benzer bir arıza tost makinesinde başıma geldi tost makinesi ısınınca kaçak akım atıyordu içini açtım kabloların ısınınca temas ettiği noktalar kısa devreden dolayı belli ediyordu kendini teflon bantla sardım bağlantılar temas etmeyecek şekilde fazla zorlamadan eğdim şuan sorun yok