Elektrikli bisiklet için dc motor tavsiyesi

Arkadaşlar ben elektrikli bisiklet yapmak istiyorum.Ama güçlü dc motor bulamadım.Ne tür motor kullanmalıyım?Gücü ne kadar olmalı?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
24 v. 250 veya 300 w.lık dc. motor işinizi görür. Karaköyde sormuştum, fiyatları 300-350 tl. civarında.
Motosiklet marş motoru olmaz.

Acaba morosiklet marş motoru olur mu? yardım eden olursa sevinirim

hurdacılardan otobüs silecek motorlarından ucuza bulabilirsin içinde redüktörüde hazır olduğundan direk dişli ile zincire bağlayabilirsin tabiki 24 v.dc. olduğu için çift akü kullanman şart.

Devresini nasıl yaparım ?

Sn. Şef'in konusunu (250w motor, elektrikli bisiklet) bul orda devre paylaşımları yapmıştık zamanında, onlardan faydalan kardeşim.

ıyı aksamlar arkadaslar benım bır bısıkletım var fakat ben bnu elektrıklı bısıklete dondermek ıstıyorum ancak dc motor olarak ne onerırısınız ben yorumları okuduum ama gene sormak ısterım ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,419
Kullanıcılar
450,327
Son üye
4gokhan27
Geri