Elektrikli Bisiklet Kitine Hangi Aküyü Tercih Etmeliyim

Raunchy

Üye
Son düzenleme:
Bu model yerine motor ön teker göbeğinde olan setler daha uygundur. Verdiğiniz linkteki motor 24V DC olduğuna göre ;en az iki adet jel akü almanız gerekiyor. Lityum akü almanız daha iyi olur.Ama fiyatı 2 misli fazla olur. Mesafe ve kapasite için motor 14A. Olduğuna göre akü 40Ah olsa 40/14=2,8 kayıpları hesaba katarsak 2-2,5 saat gider.

Bu model yerine motor ön teker göbeğinde olan setler daha uygundur. Verdiğiniz linkteki motor 24V DC olduğuna göre ;en az iki adet jel akü almanız gerekiyor. Lityum akü almanız daha iyi olur.Ama fiyatı 2 misli fazla olur. Mesafe ve kapasite için motor 14A. Olduğuna göre akü 40Ah olsa 40/14=2,8 kayıpları hesaba katarsak 2-2,5 saat gider.
Sizce benzinli almak mı daha mantıklı elektrikli mi? Güçlü olmasını istiyorum

Benzin 36 Lira Olmuş tutmaz tutmaz da benzin pahalı 😂
yakıt giderlerini asla karıştırmayınız. önemli olan sizin gelecek fikirlerinizdir. kullanım amacınızdır. iş veya eğlence yada okul ulaşımı için günlük 15-20 km git gel mesafeniz varsa elektrikli uygundur çevrecidir ve hız takıntınız olmamalıdır. diğer taraftan aklına estiği zaman estiği yere giden biriyseniz ve gittiğiniz yol /rota 50 km ve üzeri ise ve zaman zaman yokuş iniş bazen hız (limitler dahilinde) bazen de iki kişi gibi durumlarda benzinli motor tercih sebebidir. yani kullanım amacını iyi belirlemeniz lazım. elektrikli bisiklette bağımlılık ve menzil vardır, benzinlide bağımlılık yoktur.

Konuyu alacağınız bir kit hk.actiniz. şimdi benzinli vs. Bahsediyorsunuz. Bisikletler için benzinli motor hazır kit duymadım. Yok ben anlarım bu işlerden kendim modifiye ederek bir araç yapacağım diyorsan keyif senin, paskomya ustanın belirttiği gibi uzun mesafe ve güç istiyorsan benzinli, daha azı ise elektrikli bir araç yapabilirsin. Bisiklet için benzinli motor büyük olur. 3 teker veya 4 teker bir araç düşünmelisiniz. Şunu da hesaba katın yaptığınız araç sıfır veya ikinci el orijinal ürünlerden daha hesaplı ya mal olacak mı

Bence hibrit sistem yap 😂
Benzin bitti akü devamkeee

Konuyu alacağınız bir kit hk.actiniz. şimdi benzinli vs. Bahsediyorsunuz. Bisikletler için benzinli motor hazır kit duymadım. Yok ben anlarım bu işlerden kendim modifiye ederek bir araç yapacağım diyorsan keyif senin, paskomya ustanın belirttiği gibi uzun mesafe ve güç istiyorsan benzinli, daha azı ise elektrikli bir araç yapabilirsin. Bisiklet için benzinli motor büyük olur. 3 teker veya 4 teker bir araç düşünmelisiniz. Şunu da hesaba katın yaptığınız araç sıfır veya ikinci el orijinal ürünlerden daha hesaplı ya mal olacak mı
Haklısınız da fikir almak istedim Elektrikli İçin 800W yeterli olurmu Yokuş çıkartması için

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri