Multimetre Önerisi

Çıkarmaz da ben iade etmek istemiyorum. Yurtdışından geldi ürün ve bir daha o süreci beklemek istemiyorum. Bir de 1200₺ gibi bir fiyata almıştım.
güzel insan, ölçü aleti deyince, ben için, "sadece göstersin yeter" yani sizin gibi profesyonel filan değilim. benim cahilliğimi hoş gör. şimdi bu alet sana kutu içinde geliyor, hani kullanım kılavuzu filan yok mu? hadi şerefli satıcı koymamış, sen de benim gibi nette biraz dolaşıp kullanım kılavuzunu bulup okumak gibi bir alışkanlık filan yok mu? cihaz bende olmadığı için video sitelerinde nasıl kullanılır diye arama da yapmadım. yani sen bilirsin, sitesi filan var istersen gir bir ziyaret et, marka model filan yazarsın bir şeyler çıkar.

Otomatik kademenin faydasını çok da abartmamak lazım. O özellik daha çok elektrikçilere lazım olur.
@taydin Üstad;
Yanlış düşünüyorsun.
Otomatik ölçüm, her kademe de lazım.
Direnç te, kondansatör de, voltaj da...
bilinmeyen direnç, kondansatör, voltaj ölçümü için kademe kademe komitatörü çevirip ne olduğunu bulmak gereksiz çaba...
UT89X manual multimetrenin, Auto range UT139C den, şerit LED yakması haricinde üstün bir özelliği yok.

Bazı kullanıcıların UT89X sevdası var. "Tercihleri dir. Saygı duyarım."
Ben şöyle düşünürdüm. "Şerit led yakmak için multimetreyi kullanmazdım veya bu nedenle UT89X tercih sebebi olmazdı."

Son düzenleme:
Valla manuel kademelinin tepki süresinin tadına varınca otomatiği çok aramıyorsun :) Bende her türlü multimetre var, ama masada sürekli kullandığım UT89XD.

Valla manuel kademelinin tepki süresinin tadına varınca otomatiği çok aramıyorsun :) Bende her türlü multimetre var, ama masada sürekli kullandığım UT89XD.
Saygı duyarım.
Bende de 15 e yakın multimetre var.
En çok UT139C leri kullanırım.
Eski bir modeldir. Yeni multimetre alacak olsam, yine tercihim UT139C olurdu.

Teknik anlamda UT139C, UT89X serisine göre her açıdan daha iyi. UT89X serisini ben daha çok "alınabilecek en asgari multimetre" olarak görüyorum ve benim forumda yeni başlayanlara bu özelliği için tavsiye ediyorum, çünkü genelde foruma katılıp da multimetre tavsiyesi isteyenlerin bütçesi ancak buna elveriyor :)

UT89XD nin bir incelemesini yapacağım fırsat olursa, o düşünce ile masada kullanmaya başladım. İncelemeye vaktim olmadı, ama multimetre hala duruyor orada :D

güzel insan, ölçü aleti deyince, ben için, "sadece göstersin yeter" yani sizin gibi profesyonel filan değilim. benim cahilliğimi hoş gör. şimdi bu alet sana kutu içinde geliyor, hani kullanım kılavuzu filan yok mu? hadi şerefli satıcı koymamış, sen de benim gibi nette biraz dolaşıp kullanım kılavuzunu bulup okumak gibi bir alışkanlık filan yok mu? cihaz bende olmadığı için video sitelerinde nasıl kullanılır diye arama da yapmadım. yani sen bilirsin, sitesi filan var istersen gir bir ziyaret et, marka model filan yazarsın bir şeyler çıkar.
Efendim kullanma kılavuzu elbette var içinde, hatta almanca bir kağıt da göndermişler. Fakat konunun bununla alakası yok, prob arızalı. İş yerindeki Fluke probuyla stabil çalıştı mesela. Ama benim cihazın probu Fluke alette yine dıt dıt kesikli çalıştı.

Çok dert etmiyorum, bir tane prob temin ettim, güzel çalışıyor.

Sanki bilerek arızalı/defolu ürün gönderiyorlar gibi geliyor bana. Nede olsa yurtdışı alış-veriş geri göndermezler diye mi düşünüyorlar acaba? Aynı site üzerinden bende yurtdışı bir ürün almıştım defolu göndermişlerdi.​

Sanki bilerek arızalı/defolu ürün gönderiyorlar gibi geliyor bana. Nede olsa yurtdışı alış-veriş geri göndermezler diye mi düşünüyorlar acaba? Aynı site üzerinden bende yurtdışı bir ürün almıştım defolu göndermişlerdi.​
Baktığımda prob veya kabloda hiç fiziksel sorun gözükmüyor. Muhtemelen üretim hatası ki bunu da satıcı bilemez. Kutu kapalı ve mühürü bozulmamış şeklinde geldi bana.

Daha önce de iş yerinde kablo problemi yaşamıştık. Flat kablo makarası alıyordu firma. bir partideki flat kablolarda iletim problemi vardı mesela. Oluyor bu tarz şeyler.

Size denk geldi demek ki. Benim aldığım üründe defolu olduğunu anlamama ihtimalleri yoktu. Neyseki geri iade de hiç sorun çıkarmıyorlar. Paranızı kuruşuna kadar iade ediyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,604
Kullanıcılar
450,606
Son üye
csancar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri