Multimetre Önerisi

Prob uçlarını iyice temizleyin,
Alkol veya tiner ile silin.

Bence o kadar kusur aramamak lazım. Fluke en ucuz probu aldığınız cihazdan pahalıya geliyor. Ekmek köfte meselesi.

Buzer konumunda ses ara sıra kesiliyor ise prob kablolarında kopukluk olabilir.

Probları diplerinden oynatarak deneyin. Ses düzeliyorsa kopukluk vardır.

Buzer konumunda ses ara sıra kesiliyor ise prob kablolarında kopukluk olabilir.

Probları diplerinden oynatarak deneyin. Ses düzeliyorsa kopukluk vardır.
Bizde 2 tane aynı cihazdan var.
Şikayet ettiğiniz durumla karşılaşmadık.
Prob uçlarının temizlenmesi yeterli gelmediyse; çok ince zımpara ile tüm uçları yüzeysel zımparalayın.
Sorun çözülecektir.

Prob kablosu kopuk muhtemelen. Ya da üretim hatası yani bilmiyorum. Epey deneme yaptık şirkette ama düzelmedi.

Bir de auto range ayarını manuele alınca tekrar nasıl auto range yapacağımı bulamadım. Bunun için cihazı kapatıp açmak mı gerekiyor?

UT89X pişman etmez. Otomatik kademenin faydasını çok da abartmamak lazım. O özellik daha çok elektrikçilere lazım olur. Panonun karşısında derin nefes aldın, pür dikkat probun bir ucunu nötr'e, diğer ucunu da faza değdirdin. Sonra farkettin ki kademe uygun değil, hadi bakalım ellerini bırak, kademe değiştir, kendini tekrar mental olarak hazırla ve tekrar ölç. Tehlikeli bir durum, hata yapma ihtimali artıyor.

Ama ben elektronik işlerinde manuel olan UT89XD yi sürekli kullanıyorum, kademe 60 V da ve bütün voltajlarda yetiyor bana. Otomatiklerdeki en yüksek kademeden başla, sonra da uygun kademeye adım adım inme gecikmesi de yok, anında sonucu gösteriyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,615
Kullanıcılar
450,618
Son üye
FerasFx

Yeni konular

Geri