Elektrik tesisatı yönetmeliği

Aynen @arkaplan hocam, bizim memleketimizde arkası olan her zaman suçsuz ve haklıdır, her zaman en zayıf halka kırılır hiç bir hatası olmasa dahi gözünün üstünde kaşı vardır! İşini iyi yapan her zaman cezalandırılır...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
işini iyi yapan mı? belde belediyeleri zamanında bir akran arkadaşım zabıta olarak işe girdi ve o beldeye sürüldü! rüşvet almadığı ve alamadığı içinde istifa etti(rildi). benim enişte o da zabıta emeklisi rüşvet almadığı yemediği için en öte işlere sürüldü, şimdi emekli. işini iyi ve hakkıyla namusunla yapmak bu ülkede oldukça zor. daha hangilerini söyliyeyim, gümrük muhafaza memurlarını mı? liman başkanlığındaki memurları mı? sörveye gelenlerin genel ihtiyaçlarını hediyelerini vermediğin zaman işleri nasıl yokuşa sürdüklerini mi? hastanelerdeki araya girenleri mi? vergi dairesindekilerin işlerini yapması için selamları mı? işlerini ben yaptığım için çevirmelerde yakalandığımda arkasını dönenleri mi? tedaşta pekte yasal olmayan ama kitabına uydurulan elektrik ruhsatını mı? eksikleri siz tamamlayın.

Son düzenleme:
işini iyi yapan mı? belde belediyeleri zamanında bir akran arkadaşım zabıta olarak işe girdi ve o beldeye sürüldü! rüşvet almadığı ve alamadığı içinde istifa etti(rildi). benim enişte o da zabıta emeklisi rüşvet almadığı yemediği için en öte işlere sürüldü, şimdi emekli. işini iyi ve hakkıyla namusunla yapmak bu ülkede oldukça zor. daha hangilerini söyliyeyim, gümrük muhafaza memurlarını mı? liman başkanlığındaki memurları mı? sörveye gelenlerin genel ihtiyaçlarını hediyelerini vermediğin zaman işleri nasıl yokuşa sürdüklerini mi? hastanelerdeki araya girenleri mi? vergi dairesindekilerin işlerini yapması için selamları mı? işlerini ben yaptığım için çevirmelerde yakalandığımda arkasını dönenleri mi? tedaşta pekte yasal olmayan ama kitabına uydurulan elektrik ruhsatını mı? eksikleri siz tamamlayın.

yazınızı okuyunca zihnim serpico ve memur teoman'a olta attı.

yazınızı okuyunca zihnim serpico ve memur teoman'a olta attı.
yukarıda yazdıklarım küçük olanlar, hatta bir çoğu "selamı var" la çözülen şeyler yada bir şişe viski filan. birde turistik yerlerde bu iş daha bir başka türlü. yatırım için arsa alıyorsun %15/30 imarlı kapanmaz deniz manzaralı ve sen ev yaparsan arkadaki villanın manzarası kapanacak ve birden ne oluyorsa arsan SİT olup gidiyor. hani değer olarak 10 milyon ₺ lık arsan birden bire çok güzel bir yeşil alan oluyor. başıma geldi. arsa benim yerime denizi seyrediyor. pardon arka villanın sahibi olan xxx büyükelçisi... bu arada tarihi sit alana 5 ayda otel dikiliyor. yanan ormanları saymıyorum. bodrum güvercinlikteki orman yangınları. ha birde devlet eliyle doğal sit olan ve ağaoğluna tahsis edilen yerlerde var.. ben konuştukça batıyorum.

Problem devlet mekanizmasında değil hocam problem o mekanizmaya kaynak oluşturan vatandaşta. Bugün komşusunun parseline bir metre tecavüz eden, sıra beklerken başkalarının hakkına tecavüz eden anlayışla elinde yetki bulundurup imar düzenlemelerinde emsal değişikliklerinde binlerce onbinlerce insanın hakkına tecavüz eden anlayış aynı anlayış. Toplum yanlışı kanıksamış, yetkililerin yanlış yapmasını da kanıksamış. Yazık bu güzide memleketime...

Çözüm nasıl olmalı ? ( Önemli olan )

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri