Elektrik tasarruf cihazı

EMO nun söz konusu cihazlar hakkındaki araştırması, teknik raporu ve konuyla alakalı basın açıklaması

EMO - EMO'DAN "TASARRUF TACİRLERİ" UYARISI

hala ister inanın ister inanmayın faturam düştü diyen arkadaşlar varsa bu inanç meselesi değil matematik hesabı :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaslar
kompanzasyon sadece reaktif sayacın deger yazmasını engellemek amaclı kullanılmaz.
sisteme yerlestirilen kondansatörler içeriginde bobin bulunan cihazların (balast,motor vb.) manyetik mıtnatıslanması için gerek li olan gücü saglama görevini yerine getirir. Bu sebeple reaktif sayac da deger yazmaz.
Yalnız bu reaktif sayacın yanın da aktif sayacda fazla yük cekmektedir. kompanzasyon işlemi basladıgın da aktif sayacda ki degerlerde azalıcakdır. Güç kablolarında pens ampermetre ile ölcüm yapdıgınızda cekilen akımın düstügünü göreceksiniz.
Dolayısı ile ev de ki kompanzasyonda tassarruf saglama konusunda mantıklı ve dogru bir durumdur. ancak yapacagınız tasarruf kullandıgınız cihazların ne kadar bobin icerdiği ile ilgili olarak degişecekdir.

Pensampermetre bileşke akımı ölçmektedir.Dolayısıyla düştüğünü gördüğümüz akım reaktif akım olup aktif güç üzerinde etkisi yoktur.(ısınma kaynaklı çok cüzi tasarruflar ihmâl edilmiştir)

bu aletin herhangi bir faydası yok sadece goruntu (frekansla oynama yapılsa zaten o alandaki makinalar çalışmaz)biz bu aleti laboratuarda test ettik.

Ben revolt elektrik kalitesi iyileştirme cihazının üreticisiyim.benim cihazım %10-%20 arasında fatura düşüşünü garanti ediyor.bunu da sahip olduğu tse-ce belgeleriyle kanıtlıyor.4 yıl firma garantisi veriyorum.ayrıca elektrik-elektronik mühendisiyim.aklınıza takılan her türlü soruya içtenlikle cevap verebilirim.

Bu bir tür dolandırıcılık diyen arkadaşlara kısmen katılıyorum.piyasaya çıkan ve işe yarayan fiyatları da buna göre olan bazı ürünleri ve bu ürünlere olan talebi gören bazı şarlatanlan hiç bir işe yaramayan içinde 2 dandik kondansatör barındıran pirize tak tasarruf et diyen bazı kolpa ürünler sürdüler piyasaya ve tüketicinin aklını karıştırdılar.

Sonuç olarak ben 25a ile 1250a 220v ile 400v arası revolt tasarruf ve kalite iyileştirme cihazlarını ürettim.fakat şu da var ki faturası 100tl nin altında gelen bir tüketicinin 185tl verip de bunu almasının bi manası yok.

Ek olarak bu ürün akkor flamanlı lambalarda veya ufo türü ısıtıcılarda flaman telli pişiricilerde etkili değildir.reaktifgüç harcayan elektrik motorlu tüketicilerde etkilidir.çamaşır bulaşık kurutma makineleri gibi.floerasan lambalarında bir motoru vardır tabii haliyle floerasan lambalarda da etkilidir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen 0541 270 78 89 arayın.

Ben revolt elektrik kalitesi iyileştirme cihazının üreticisiyim.benim cihazım - arasında fatura düşüşünü garanti ediyor.bunu da sahip olduğu tse-ce belgeleriyle kanıtlıyor.4 yıl firma garantisi veriyorum.ayrıca elektrik-elektronik mühendisiyim.aklınıza takılan her türlü soruya içtenlikle cevap verebilirim.

Bu bir tür dolandırıcılık diyen arkadaşlara kısmen katılıyorum.piyasaya çıkan ve işe yarayan fiyatları da buna göre olan bazı ürünleri ve bu ürünlere olan talebi gören bazı şarlatanlan hiç bir işe yaramayan içinde 2 dandik kondansatör barındıran pirize tak tasarruf et diyen bazı kolpa ürünler sürdüler piyasaya ve tüketicinin aklını karıştırdılar.

Sonuç olarak ben 25a ile 1250a 220v ile 400v arası revolt tasarruf ve kalite iyileştirme cihazlarını ürettim.fakat şu da var ki faturası 100tl nin altında gelen bir tüketicinin 185tl verip de bunu almasının bi manası yok.

Ek olarak bu ürün akkor flamanlı lambalarda veya ufo türü ısıtıcılarda flaman telli pişiricilerde etkili değildir.reaktifgüç harcayan elektrik motorlu tüketicilerde etkilidir.çamaşır bulaşık kurutma makineleri gibi.floerasan lambalarında bir motoru vardır tabii haliyle floerasan lambalarda da etkilidir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen 0541 270 78 89 arayın.

Sn.aydes
Cihazınızın sadece kondansatör barındırmadığını söylemişsiniz, ticari olarak söylemek istedikleriniz dışında biraz daha açıklayıcı mesaj yazmanızı istiyoruz.
Evlerde reaktif enerji bedelini ödememekteyiz bu durumda kompanzasyon yapmamız gerekmiyor, aynı zamanda Tedaş şart da koşmuyor zaten.
Cihazınız sürekli devrede mi?Yeterli endüktif yük olmadığı zamanlarda yazdırdığı kapasitif ne olacak?

Bu soruları cevaplarsanız çok memnun olurum.

arkadaşlar levent hastanesinde teknik serviste çalışmaktayım.Bu cihazlardan hastanemize 33 adet takıldı 2 ay deneme süresi verildi.tasarruf sağlanmadığı görüldü daha sonra bize 4 bin lira ceza geldi.elekrik idaresinde araştırdığımızda kapasitif elektriği fazla kullandığınızdan yazıldı nedenlerini araştırın dendi ve araştırdığımızda bu tasarruf cihazlarının içinde bulunan kondansatörler kompanzasyon sisteminden bağımsız çalıştığın ve fazla kapasitif kullandığımızdan kompanzasyon üzerindeki değerler - (eksi) gösteriyordu sonunda bunları söktük kompanzasyon üzerindeki değerler normale döndü kesinlikle yalan almayın

Geçen gün babamı telefon ile aramışlar. yeni bir cihaz çıkarmışlar. sözde %50 daha ucuza elektriği alıyormuşsun. nedir diye sorduğumda sanırım ups yapacaklar çünkü sayaçta gece ve gündüz tarifelerini açtırmanız gerekli. cihazımız kendini gece şarj edecek ucuz elektrik ile gündüzleri de onu size sunacak. böylelikle %50 tasarruf sağlıyacaksınız vs demiş. fiyatı ne idi diyorum babam 12 ay taksit yapıyorlarmış diyor :) böyle bir şeyi bilen varmı?

Merhaba arkadaşlar..İnternette dolaşırken bi sitede elektrik tasarruf cihazı gördüm ve satan kişiye kompanzasyonla ilgisi olup olmadığını sordum, birnevi kompanzasyon ve güç faktörünü 1'e yaklaştırarak bu işi yaptığını söyledi. Merak ettiğim konu evimizdeki sayaçlar aktif sayaç. Biz kompanzasyonla sadece reaktif bileşeni değiştiriyorz ve dolayısiyle aktif güce hiçbir etki yapmıyoruz ve görünür gücü değiştiriyoruz. Reaktif sayaç kullanmadığımızdan dolayı da görünür güç veya reaktif güç bizim faturamızı pek ilgilendirmiyor. Acaba bu cihaz frekansla mı oynama yapıyor (alakasını bilmiyorum ama) yoksa kompanzasyonun enerjiye yani faturamıza etkisi var mı?
https://www.kontrolkalemi.com/forum...lektrik-tasarruf-cihazı-dolandırıcılığı.1366/
burdaki konuyu okursanız hiç bir işe yaramadığını anlarsınız.

Ben revolt elektrik kalitesi iyileştirme cihazının üreticisiyim.benim cihazım %10-%20 arasında fatura düşüşünü garanti ediyor.bunu da sahip olduğu tse-ce belgeleriyle kanıtlıyor.4 yıl firma garantisi veriyorum.ayrıca elektrik-elektronik mühendisiyim.aklınıza takılan her türlü soruya içtenlikle cevap verebilirim.

sn revolt tasarruf konusunda ne gibi bir sey yaptığınızı anlayamadım, kullanılan cihazların W olarak gücünümü değiştiriyorsunuzda tasarruf sağlıyorsunuz, eğer çok iddialıysanız görüşelimde finansman desteği sağlayalım size bu cihazların çok güçlülerini yapalım üretim santrallerine uygulayalım birlikte Türkiye'nin enerji sorununu çözmüş oluruz sizde kahraman ilan edilirsiniz:)

Saygılarımla.

bu arada floresan lambalarda motor olmaz balast olur, buda ek bilgidir. balastı motor olarak tanımlıyorsunuz bu tasarruf cihazlarının işe yaramadığı daha doğrusu aktif enerjiye bir etkisi olmadı bilimsel olarak pek çok kez kanıtlanmıştır, bu konu ile ilgili olarak internette kendi tse ve iso belgeleri diye bizim firmamızın kondansatör imalatı için olan kalite belgelerimizi kullanan onlarca firmayıda bu konuda noter ve mahkeme kanalıyla uyardık ve belgelerimizin kullanımını engelledik. evet bizim gibi imalatçılar için aslında bir ticari kazanç kapısı bu tarz firmalar sonuçta bizim ürettiğimiz kondansatörleri kullanıyorlar ama imalatları incelediğimizde ortaya cıkan sonuç şuki küçük bir kutu içinde kondansatörleri sigorta bile koymadan direk olarak prize takıyorlar, eğer evdeki tüm cihazlar kapalı iken gerilim yükselmesi sebebi ile oradaki kondansatör zarar görürüse hiç bir koruması olmadığı için patlayarak yangına bile sebep olabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri