Daire içi elektrik hakkında.

Peki L1 L2 L3 'ün sürekli yanıp sönmesi normal mi

sürekli dediğiniz video gibi mi ?
ana siğortayı kapatın kırmızı ışık yapıyor mu ? yanıyorsa sayaç bozuktur

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ana sigorta kapalı olsa dahi kırmızı yanmıyor. Sadece üstteki L1 L2 L3 sembolleri yanıp sönüyor

cihazlar çalışır siğorta açık durumda bile kırmızı ışık yanmıyor anlamı çıkıyor .
sayaç takıbinde ( zaman ) hiç bir kırmızı ışık yanmıyor
sadece endex ilerlemesi var doğrumudur .

cihazlar çalışır siğorta açık durumda bile kırmızı ışık yanmıyor anlamı çıkıyor .
sayaç takıbinde ( zaman ) hiç bir kırmızı ışık yanmıyor
sadece endex ilerlemesi var doğrumudur .
Yok kral ben anlatamadım sanırım. Şimdi sayaç üzerindeki ana sigortayı kapatınca sayaçta kırmızı ışık yanıp sönmüyor, L1 L2 L3 hat bağlantı sembolü(sayaç içinde) yanıp sönüyor yani kırmızı ışık yanıp sönmüş olmuyor. Ve ana sigorta açık hâlde olup daire içindeki sigortaları kapalı tuttuğumuz zaman yine kırmızı ışık yanıp sönmüyor. Ama yine L1 L2 L3 yanıp sönüyor. Herhangi bir işletme elektriği değil, ev elektriği, gözden kaçmış olabilir.

Sıra sıra sigortaları indirip nötr kaçağını mutfak sigortasında bulduk. Mutfağın kombi ve led takılı olan prizi takınca nötr 0.050a değerini gösteriyor, ama buzdolabı, sebil( sıcak su kapalı ), televizyon (kapalı), akvaryum motoru bağlı olan prizi takınca da 3amper değeri gösteriyor.

Yok kral ben anlatamadım sanırım. Şimdi sayaç üzerindeki ana sigortayı kapatınca sayaçta kırmızı ışık yanıp sönmüyor, L1 L2 L3 hat bağlantı sembolü(sayaç içinde) yanıp sönüyor yani kırmızı ışık yanıp sönmüş olmuyor. Ve ana sigorta açık hâlde olup daire içindeki sigortaları kapalı tuttuğumuz zaman yine kırmızı ışık yanıp sönmüyor. Ama yine L1 L2 L3 yanıp sönüyor. Herhangi bir işletme elektriği değil, ev elektriği, gözden kaçmış olabilir.

Sıra sıra sigortaları indirip nötr kaçağını mutfak sigortasında bulduk. Mutfağın kombi ve led takılı olan prizi takınca nötr 0.050a değerini gösteriyor, ama buzdolabı, sebil( sıcak su kapalı ), televizyon (kapalı), akvaryum motoru bağlı olan prizi takınca da 3amper değeri gösteriyor.
Kral! ne oluyor! Askerlik arkadaşın mı karşındaki?

Kral! ne oluyor! Askerlik arkadaşın mı karşındaki?
Kötü bi hitap anlamında söylemedim. Sıkıntı senin söylenileni anlama biçiminde. Benim burada evimde yaşadığım sorunu dile getiriyorum. Ben burada "Lan,Lun" vb şeyler kullanmıyorum. Kusura bakmayın da burada da devlet kurumuna yazmıyorum, devlet kurumuna ait bir forum da değil. Bu yaşanılan olaylar hakkında çözüm öneriniz varsa çözüm önerinizi yazarsınız yoksa boştan yere laf kasmazsınız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri