Elektrik Sayacı Hakkında Yardım ?

satiroglu

Üye
Öncelikle merhaba. 08.2009 tarihinde elektrik sayacında problem oldugundan dolayı elektrik sayacı digital sayac olarak degistirildi.Fakat normalde standart olarak her ay gelen fatura tutarı ( +/-) 40 tl civarıydı.Bu ay gelen fatura tutarı ise 110.88 Tl olarak faturaya yansıtılmış. Sayaç Bakım bedelinden dolayı diyorduk fakat 08,2009 ve 09,2009 fatura indeksleri

Gündüz : ilk indeks : 26.000(08.2009)- son indeks : 74.000 (09.2009)
puant : """ ; 18.000(""""""""") - """""""""""""" ; 53.000 ("""""""""")

gece : """"""""""""""""; 22.000(""""""""")- """""""""""""""""; 66.000 ("""""""""")

(+/-) KWH ( 08.2009 da : 51.000 09.2009 da : 325.000 dir)

Normal ev kullanıcısı olarak bu kadar tüketimin imkansız olması gerekir. Tedasa gidecektim tam bayram arefesine geldigi icin önce siz degerli bilginlere danısmak istedim. Şimdiden cevaplarınız icin çok tesekkür ederim . Hayırlı Bayramlar temennisiyle....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
panoda kaçak olabilir.yada saat arızalıı.baska ihtimal yok.panoya k.a.k.r tak.gerekir.

tarifeli sisteme geçmissiniz, bu sistemde gündüz tarifesi eskisine göre daha pahalı

değerli kardesim aynı problem benimde basıma gelmişti verdiğin endeksleri inceledim
yanılmıyorsam gunduz 47kw- puant 34 kw- gece ise 44kw yuk kullanmıs gibi görünüyor
olayın puf noktası ise bu endekslerin toplamının sana sayaçtaki t toplamını vermesi lazım bunları toplayınca 125 kw bir yük çıkması lağzım ama verdiğin endekslerde 325-51=274kw çıkıyor yani sayacın arızalı gibi normalde senin 125kw üzerinden faturalandırılman gerekiyor.

Eski sayaç tek tarifeli bir sayaçtı sanırım.Eğer böyle ise 3 tarifeli digital sayaç takmamaları gerekirdi.

ben bu filmi atv haberde seyretmiştim teyaş sayaç+bakım parasını size yüklemiş sayaç normal çalışıyor bilgisi olmayan arkadaşlar için söylüyorum

sayaç arızalı kardeş büyük ihtimalle

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri