Eve Gelen Elektrik Faturası Hakkında

Wim Hoff u izleyin 1. kademeyi de kullanmazsınız, adam şortla evereste tırmanıyor.
İşin esprisi bir yana sağlık için Wim Hoff u incelemenizi tavsiye ederim.
Konuya dönecek olursak şofben açıkça yüksek enerji harcar, 2. kademe dahi olsa en azından 3kWh harcayacaktır,
ortalama maliyet olarak kullanıldığı toplam saat x 3 x elektrik kWh ücreti (0.35~ 0.50 TL).
İlk sorunuza gelince belkide yeni sayaca geçmek için alınmış bir ücret de olabilir.

Düzeltme:
Everest değil Kilimanjaro Dağı imiş şortla tırmandığı.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
O kadar da değil ama tabiki konumada bağlı 1.ci kademe fazlası 2 .kademe olsun .

Bir de ev sahibinize sorun son fatura kaç gelmiş?öyle hesaplayın. Ayrıca buzdolabı ve bilgisayar çok tüketir. Ben buzdolabını değiştirdim A+ aldım, fatura anında %30 düştü son zamanda oyun laptobu kullaniyorduk masa üstü pc ye geçtik o da üst seviye. Fatura 10~15 TL az gelmeye başladı. Sofbenin farkedecegini sanmıyorum sonuçta az kullanılıyor

@lambaci yazdıkların yanlış.
Eski ve yeni cihazlarının üzerlerinde yazan güç değerlerini verebilirsen hesaplayabiliriz.

Ne çalıştırdığına bağlı, özellikle işlemci ve ekran kartı bu gücü çekebilecek nitelikteyse ve tam performansta kullanılırsa bu gücü çeker. Forum sayfasını görüntülerken çekmez, misal render yapsan çeker. Tabiki hiç bir zaman tam güç çekilecek şekilde güç kaynağı seçilmez. Kullanım alışkanlığınıza bağlı olarak 200W olarak düşünülebilir.
Birde monitörüde katmak lazım büyük, parlak kullanımda bir monitörü belki 100 W olarak düşünebiliriz.

Ne çalıştırdığına bağlı, özellikle işlemci ve ekran kartı bu gücü çekebilecek nitelikteyse ve tam performansta kullanılırsa bu gücü çeker. Forum sayfasını görüntülerken çekmez, misal render yapsan çeker. Tabiki hiç bir zaman tam güç çekilecek şekilde güç kaynağı seçilmez. Kullanım alışkanlığınıza bağlı olarak 200W olarak düşünülebilir.
Birde monitörüde katmak lazım büyük, parlak kullanımda bir monitörü belki 100 W olarak düşünebiliriz.
Bunun için etiket değerleri yetmiyor. Kullanım şartları daha önemlidir. Buzdolabında 370w motor var şu kadar akım çeker diyemiyoruz. Konu Akkor flamanli lamba yada isitici olsa belirlenen sürede hesapladigimiz tüketimi bulabiliriz.
Ben pratik olarak gördüklerimi yazdım sadece. ölçüm hesaplama yapmadım

Öncelikle bilgileriniz için teşekkür ederim. Çok fazla detayını bilmiyorum ama merak ettiğin neden tek zamanli yazıyor bizim fatura da? 3 zamanlı olmuş olsa daha iyi olmaz mı mesela?
tek zamanlı da kw/h birim ücreti sabittir çok zamanlı da akşam 22:00 ile 06:00 veya 07:00 arası çok uygundur siz 97 tl fatura çok diyorsunuz ben 150 tl aşağı fatura gelse sevinçten uçuyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri