Elektrik Sayacı !

AdemY.

Üye
Selamun Aleyküm. 2-3 gun once binamizda dairelerin elektrik sigorlarinin bulundugu panoda yangin cikti. Neyseki karsi binadan gormusler itfaiye filan geldi. Birsey olmadi Allah'a sukur. Simdi bu sayac neden yanar acaba. Binada zaten suphelendigim durumlar var. Arkadas komsunun birine 40-50 tl geliyor. Bize en az 120 tl geliyor. Mikrodalga kullanmayi birakmistim. Kullanmaya basladim yine ayni fatura. Simdi yanginda cikinca gercekten cok suphelendim. Yanan saati yoketmisler. Arkadas tamam saat erimiste saatin abone nosunun yazdigi numarali kisim ve en az yarisi duruyordu. Tedas saati istiyorum diyormus. Bunlar saat yok yandi diyormus. 3 gun sonra nasil taktirdilarsa taktirmislar. Simdi merak ettigim gercekten bu faturalarin cok orantisiz gelmesi normalmi. Sayaç normal bi durumda olsa yanabilirmiydi. Bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim. Teşekkürler,

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Aleykum selam.
Gevsek baglanti,kesici degerlerinin nominal degerden cok yuksek olmasi,kablo kesitlerinin yetersiz olmasi vs.yangina sebebiyet verir...yuksek fatura gelmesine burdan soyleyebilecegim birsey yok.detayli incelenmeli.

tesadüfe bak bizimde karşımızdaki binanın sayaç panosu yandı 3 gün filan oldu geçmiş olsun
aynı yerde olabilir sultan çiftliği yüksek gelmesinin birçok sebebi olabilir 120 tl gelmesi için akşamları 3-4 saat ufo filan yakılırsa gelebilir bir akrabamın binasında sayaç panosu yanmıştı sebebi ise bu mahlukatlar kaçak kullanıyormuş tüm bina dayanmışlar ısıtıcılara sonuç yangın birde kirada otururken bize diğer dairelerden iki katı fazla fatura geliyordu 13 yıl oturduk aynı yerde ilk seneler fark etmedik sonraları canımızı sıkmaya başladı biraz araştırınca ev sahibi alel acele evden çıkarttı bir dümen yapmışlar demek ki. 5 vakitte namaz kılardı deyyus

tesadüfe bak bizimde karşımızdaki binanın sayaç panosu yandı 3 gün filan oldu geçmiş olsun
aynı yerde olabilir sultan çiftliği yüksek gelmesinin birçok sebebi olabilir 120 tl gelmesi için akşamları 3-4 saat ufo filan yakılırsa gelebilir bir akrabamın binasında sayaç panosu yanmıştı sebebi ise bu mahlukatlar kaçak kullanıyormuş tüm bina dayanmışlar ısıtıcılara sonuç yangın birde kirada otururken bize diğer dairelerden iki katı fazla fatura geliyordu 13 yıl oturduk aynı yerde ilk seneler fark etmedik sonraları canımızı sıkmaya başladı biraz araştırınca ev sahibi alel acele evden çıkarttı bir dümen yapmışlar demek ki. 5 vakitte namaz kılardı deyyus
Burasi olabilir. Beşyüzevler/GOP.
UFO'yu dedem 1 sene bizde 1 sene baska akrabamizda kalir. Oda burda kaldiginda abdest alinca yakar sadece. Dedem olmasada ayni fatura gelir. Min. 120 muhakkak gelir. Bu ay 143.50 tl geldi mesela. Cozemedim...

yakın ama değilmiş burası artık sultangazi oldu binanızda kaçak kullanan olabilir akrabamız gibi dayanınca ısıtıcıya sayaçlarda gevşek bağlantı filan varsa yanar zaten sayaç kaybolması biraz şüphelendirici

5 vakitte namaz kılardı deyyus
arkadaşlar bu tür ithamları vakit namazları ile pekiştirmeyi doğru bulmuyorum ..
tüyü bitmemiş yetimin hakkını gasp edenler elbette bunun hesabını hem bu dünya hem ahiret hayatında mutlaka verirler

hasan bey demek istediğimiz olay bende namaz kılıyorum ama namaz kılan insanlar bana daha temiz namuslu gibi gelirdi artık gelmiyor ben sadece namaz kılıp içki içen adam görmedim kul hakkı yiyende zina edende yalan söyleyende gördüm namaz kılan insanları allah korkusu çoktur diye biliirim cahil insan değil hak hukuk meselesine dikkat ederler diye biliyordum ama maalesef hiç alakası yok bir gün işiniz düşerse bu adam namaz kılıyor yamuk yapmaz diye kimse düşünmesin

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri