Elektrik Saatinin Ekranı Çok Az Gözüküyor

jouza

Üye
Herkese Selamlar,
Elektrik faturam bankam yoluyla otomatik ödeme olarak ödendiği için ne kadar geldiğini kontrol etmiyordum ancak zamlarla beraber elektrik faturamın kaç geldiğini kontrol etmek istediğimde son 2 aydır gelen faturalarımda 0 tl elektrik faturasını görünce şaşırdım ve bankanın otomatik ödemelerine girdim ve son 1 yıldır fatura gözükmüyordu. Ne ödenmiş faturalar ne de ödenmemiş faturalar gözükmüyordu. Ben de hesap hareketlerinden en son ne zaman elektrik faturası ödediğime baktım ve son ödememin üstünden 1.5 yıl geçmiş olduğunu gördüm. Elektrik sayacını kontrol ettim ve ekranında ışık yoktu, diğer sayaçlardaki gibi rakamlar yoktu. Sonra ekrana çok yaklaşıp alttan baktığımda aslında çalıştığını ancak çok az ışık olduğunu fark ettim ancak karşıdan bakılınca kapalı gibi gözüküyor. Faturamın 0 tl gelmesi ve sayacın düzgün okunmadığı bu durumda ne yapmam gerekir, 0 tl gelen faturalar şimdi ki tarife üzerinden mi fiyatlandırılır bunları merak ediyorum, okuyan ve şimdiden yardım edebilecek arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba
Sayacınızı dağıtım şirketi ücretsiz olarak değiştirir. 186 çağrı merkezine ihbar bırakabilirsiniz. Aslında bunun uzun zamandır olduğunu yazmışsınız. bunu onların fark edip yapması gerekirdi. Çünkü sayacınız erişebilir bir yerde ise her ay düzenli olarak okunması yani bir nevi kontrol edilmesi olacaktı.
Bozuk sayacınız lab.'a gider. bozuk değilse okunarak içerisindeki endeks değerinden faturandır ılır.
bozuksa geçmiş tüketimleriniz baz alınarak bir fatura çıkartılır muhtemelen.
fatura şimdiki fiyattan çıkar diye düşünüyorum.

Merhaba
Sayacınızı dağıtım şirketi ücretsiz olarak değiştirir. 186 çağrı merkezine ihbar bırakabilirsiniz. Aslında bunun uzun zamandır olduğunu yazmışsınız. bunu onların fark edip yapması gerekirdi. Çünkü sayacınız erişebilir bir yerde ise her ay düzenli olarak okunması yani bir nevi kontrol edilmesi olacaktı.
Bozuk sayacınız lab.'a gider. bozuk değilse okunarak içerisindeki endeks değerinden faturandır ılır.
bozuksa geçmiş tüketimleriniz baz alınarak bir fatura çıkartılır muhtemelen.
fatura şimdiki fiyattan çıkar diye düşünüyorum.
Yanıtınız için teşekkür ederim, şimdiki tarifeye göre ücretlendirilirse mahkemelik olacağız gibi gözüküyor....

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,887
Son üye
ckiplano

Yeni konular

Geri