Elektrik sayaç öncesi sigorta hk.

mylifese

Üye
Arkadaşlar gunaydin
Koydeki evimize guvenlik kamerası yapacağım.ancak elektrik sayaçlar giriş kapısı yanında ,yol kenarında. Sayac elektrik okumalarindan dolayı panosu açık.malumunuz saat girişinde sigortası bulunmakta.
Sorum ise bu güvenlik nedeniyle sayaç girisindeki sigortayi çatı altı almak istiyorum.direkten gelen elektrik kablosu çatı altına oradanda sayac panosuna geliyor. Uygun olur mu.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
.. kamera takmak istiyorsunuz.. sayaç panosunun şimdiki durumu ile ne alakası var?
Kamera beslemesini içerden alın.. sayaç panosu açık durumda salkım saçak duruyorsa elektrikçiye düzelttirin.

Güvenlik kameralari dahil evin elektrik beslemesini hırsız sayaç panosunu açıp keserse...

Arkadaşlar gunaydin
Koydeki evimize guvenlik kamerası yapacağım.ancak elektrik sayaçlar giriş kapısı yanında ,yol kenarında. Sayac elektrik okumalarindan dolayı panosu açık.malumunuz saat girişinde sigortası bulunmakta.
Sorum ise bu güvenlik nedeniyle sayaç girisindeki sigortayi çatı altı almak istiyorum.direkten gelen elektrik kablosu çatı altına oradanda sayac panosuna geliyor. Uygun olur mu.

Aleykümselâm .
Tüm elektrik dağıtım şirketleri sayaçın okuması ( faturalandırılma okuması ve kaçak oluşunu engellemesi mühür , vs gibi nedenlerle ) ve elektrik kofresinin ( enerji / elektrik girişi bağlantısı yeri ) her hangi bir sorunda acil müdahale konumunda olmasını ister .

Bence bu durumu önce bağlı olduğunuz dağıtım şirketine güvenlik nedeni ile sorunuzu açıklamalı yazı ile resmiyet kazandırmanız yazınız karşılığında resmi yazı ile bildirmenizi isteyiniz sonucuna göre işlem yapmanız .. ( Kafanıza göre işlem yaparsanız tutanak tutulabilir ceza ? .

Burası Türkiye belki maya tutar ?

Zaten siğorta kapatmak ( enerjiyi kesmek ) tabiki olay çözüm .
Kofreden enerjiyi keserse ne yapacaksınız ?
Hırsız enerjiyi kesmek isterserse kofreden de keser ( hele yeni kofrelerin siğortasında enerjisini kesmesi daha kolay )

Hırsız zaten işin uzmanıdır .

Şu durum var manyak şahıs çıkıp siğortaydan enerjide kesebilir .
Benzetmesi ....!!!
Bu durum berberde sakal traşı oluyoruz usturayı boğazınıza dayamış %99.999999999 sakal kesir % 0.00000000000001 boğazı keser .

Bu konu sorununuz benim düşünceme göre sonuç olumsuz olabilir . ( kabul görmez )

Bina önce sokak lambası yanmıyor karanlık ( kaza oluşunu ? , hırsızlık , vs gibi elektrik dağıtım şirketi şikayetlerinizi ilğilenir .

Güvenlik kameralari dahil evin elektrik beslemesini hırsız sayaç panosunu açıp keserse...

Çözüm .
Güvenlik cihazlarınız tesisatının düzenlemesi ile harici enerji kaynaklarında beslemesi yapılması ( akü , jeneratör , güneş enerjisi , vs gibi . )

Kolay gelisn Sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
Kameraları ve varsa internet modemi kesintisiz güç kaynağı ile besleyin.. Kamera ayarlarından hareket algılama halinde görüntüleri eposta olarak göndermesi için gerekli ayarları yapın.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri