Elektrik Saati Hakkında

nigne

Üye
arkadaşlar herkese selamlarımı yolluyorum.Yardımcı olacak arkadaşlarada şimdiden teşekkürler.Benim elektrik saati ile ilgili bir sorum olacak.elektrik saatimdeki rakamaları yazıyorum.İlk endex 15665 en sondaki 5 rakamı 1.den...9 kadar dönen sayaçtır ,son endex ise 15771 en sondaki 1 rakamı 1.. den ..9 kadar dönen sayıdır.bu rakamlara göre benim elektrik tüketimim nekadardır?Umarım anlatabildim.vermiş olduğum sayıların en sonundaki rakamları diğer sayıların dönmesini sağlayan rakamlardır .Hani 1.2.3..9 tekrar başa dönüp 1.2.3..9 diye giden sayılardan.Yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
metehan arkadaşım teşekkür edrim ilgine.Ama tedaş görevlisi bana 116 kw harcamışsın diyor.nerde hata yapılıyor

sayaçtan önce akım trafosu kullanılmış ise bu olasıdır.Ama harcanan güce bakarsak,sanırım bu bir ev sayacı ve akım trafosu olmamalı.
sayacınız sanırım digital değil.
sisteminiz 3 fazlı mı?ev mi iş yeri mi? akım trafosu var mı?
eğer akım trafosu yoksa ve bu bir ev sayacı ise,itiraz dilekçesi verip,sayacınızı en kısa zamanda yeniden okutmalısınız.
şöyle bir gözden geçirdiğimizde,matematiksel olarak,son haneyi onda 1 kw okumayıp normal okusa da,piyasadaki standart akım trafoları kullanılsa da 116 kw çıkması mümkün gözükmüyor.elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

arkadaşım sayaçlar sınıf sınıftır. her sayacın bir çarpanı vardır ve bu değer sayacın ön bölümünde yazar. x1 veya x10 olarak büyük ihtimal sizin saycınızda x10 yazar buna dikkat et. sayacının ön panelini iyice incele.

şuan sayaca baktım ilk edex 1566-5 son edex1577-7
tedaş sanırsam kw şu şekilde hesaplıyor 15777-15665=112.Ama saatin son rakamını neden işin içine katıyor o rakam sadece diğer rakamları döndüren sayaç değilmi?Acaba normali şu şekildemi olacak son edex-ilk endex?yani 1577-1566=11.Eğer bu şekildeyse yarın dilekceyi verecem Yardımcı olun arkadaşlar.sayacın üzerindeki numaraları yazayım .Tip M6 17...3x220/380w...50hz..10(30)A..165 devir gibi rakamlar yazıyor .arkadaşlar acil yardımmmmmmmm

arkadaşım sayaçlar sınıf sınıftır. her sayacın bir çarpanı vardır ve bu değer sayacın ön bölümünde yazar. x1 veya x10 olarak büyük ihtimal sizin saycınızda x10 yazar buna dikkat et. sayacının ön panelini iyice incele.

şuan sayaca baktım ilk edex 1566-5 son edex1577-7
tedaş sanırsam kw şu şekilde hesaplıyor 15777-15665=112.Ama saatin son rakamını neden işin içine katıyor o rakam sadece diğer rakamları döndüren sayaç değilmi?Acaba normali şu şekildemi olacak son edex-ilk endex?yani 1577-1566=11.Eğer bu şekildeyse yarın dilekceyi verecem Yardımcı olun arkadaşlar.sayacın üzerindeki numaraları yazayım .Tip M6 17...3x220/380w...50hz..10(30)A..165 devir gibi rakamlar yazıyor .arkadaşlar acil yardımmmmmmmm

bence ya tedaş o noktayı görmüyor,ya sen olmayan noktayı görüyorsun.ama son hane( bahsettiğiniz hane) kırmızıdır.gözden kaçmaz pek.ilk mesajınızda 15771 demişsiniz,son mesajınızda 15777 .hangisi doğrudur?

Arkadaşlar,mekanik sayaçlarda sık yaşanan sorunlardan birisidir.Çok kimselerin canını da yakmıştır.Devletin de çok kaybına yolaçmıştır.Bazı sayaçların en sağ hanesi okunur.Bazı sayaçların son hanesi okunmaz.Sayaç kadranı çok önemlidir.Son hane okunmayanlarda renk ile,virgül ile ,çentik ile veya çerçeve ile ayırma vardır.bunun dışındakiler okunmalıdır.

mustafa hangisi doğru diye sormuşsun .2 gün aradan geçtikten sora 15771 olan kw şimdi 15777.o yüzden farklı yazdım.biraz önce kontrol ettim şimdi sayacın üzerindeki rakamlar 15783 olmuş.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri