Elektrik saati 1 saat geride

fergusonnn

Üye
Merhaba arkadaşlar

Ben 3 zamanlı tarıfeye gectım 1,5 ay önce

Fakat elektrik saatime baktım,saati 1 saat geride gösteriyor

Yani saat 2 iken normalde,elektrık saatim 1 gösteriyor

Elektrık saatım süreklı yaz saatı ayarına guncellenmemiş

Clk enerji kullanıyorum

3 zamanlı tarıfede saat ayarları bu sekılde

Benım anlamadıgım olay,

Aşağadakı listedekı saatlerde kullansam gece tarıfesını,

Yani mart sonuna kadar gece 11/07 seklınde

Fakat elektrık saatımın saat ayarı 1 saat geride nasıl olacak? lutfen yardım edin

Adsız.png

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba arkadaşlar

Ben 3 zamanlı tarıfeye gectım 1,5 ay önce

Fakat elektrik saatime baktım,saati 1 saat geride gösteriyor

Yani saat 2 iken normalde,elektrık saatim 1 gösteriyor

Elektrık saatım süreklı yaz saatı ayarına guncellenmemiş

Clk enerji kullanıyorum

3 zamanlı tarıfede saat ayarları bu sekılde

Benım anlamadıgım olay,

Aşağadakı listedekı saatlerde kullansam gece tarıfesını,

Yani mart sonuna kadar gece 11/07 seklınde

Fakat elektrık saatımın saat ayarı 1 saat geride nasıl olacak? lutfen yardım edin

Ekli dosyayı görüntüle 72922
Dağıtım şirketinden sayacın değişimi ni talep edebilirsiniz. Yaşanacak olumsuzlukları da belirterek talep ederseniz değişimi yaparlar.

Dağıtım şirketinden sayacın değişimi ni talep edebilirsiniz. Yaşanacak olumsuzlukları da belirterek talep ederseniz değişimi yaparlar.
Teşekkürler hocam fakat,elektrık saatının saat zamanına gore kullansam da olurmu?
Ayrıca yaşanacak olumsuzluklar neler oluyor?

Teşekkurler hocam fakat bunu bılıyorum
Benım saatim anladıgım kadarıyla sürekli yaz saati uygulamasına göre güncellenmemiş

Mart ayının son pazar günü arasında;

Gündüz dönemi : Saat 07-18
Puant dönemi : Saat 18-23
Gece dönemi : Saat 23-07 olarak,

Mart ayının son pazar günü ile Ekim ayının son pazar günü arasında ise;

Gündüz dönemi : Saat 06-17
Puant dönemi : Saat 17-22
Gece dönemi : Saat 22-06 olarak uygulanır.
Bu durum da bu sekılde kullanmam gerekıyor ama elektrık saatımın ayarı 1 saat gerıde yanı, 23 de baslayan gece tarıfesıni 00 da mı kullanmaya baslamam dogrusu olur?

Teşekkurler hocam fakat bunu bılıyorum
Benım saatim anladıgım kadarıyla sürekli yaz saati uygulamasına göre güncellenmemiş

Mart ayının son pazar günü arasında;

Gündüz dönemi : Saat 07-18
Puant dönemi : Saat 18-23
Gece dönemi : Saat 23-07 olarak,

Mart ayının son pazar günü ile Ekim ayının son pazar günü arasında ise;

Gündüz dönemi : Saat 06-17
Puant dönemi : Saat 17-22
Gece dönemi : Saat 22-06 olarak uygulanır.
Bu durum da bu sekılde kullanmam gerekıyor ama elektrık saatımın ayarı 1 saat gerıde yanı, 23 de baslayan gece tarıfesıni 00 da mı kullanmaya baslamam dogrusu olur?
Mart ayının son pazar gününe kadar saat 23.00- 07.00 arasında yaptığınız elektrik tüketiminiz sayaç tarafından gece tüketim hanesine yazılacaktır. Mart ayının son pazar gününden sonra gerçek saat ile sayaç saati eşitleneceği için saat 22.00 - 06.00 arasındakii tüketimleriniz gece tüketim hanesine yazılacaktır. Yani takip etmeniz gereken saat sayacın saati. Sayaç saati 22.00 olunca tüketimler gece hanesine kaydediliyor. Saatlerle uğraşmak istemezseniz sayacınızı güncel bir sayaç ile yenileyebilirsiniz.

Mart ayının son pazar gününe kadar saat 23.00 dan sonra yaptığınız elektrik tüketiminiz sayaç tarafından gece tüketim hanesine yazılacaktır. Mart ayının son pazar gününden sonra gerçek saat ile sayaç saati eşitleneceği için saat 22.00 dan sonraki tüketimleriniz gece tüketim hanesine yazılacaktır. Yani takip etmeniz gereken saat sayacın saati. Sayaç saati 22.00 olunca tüketimler gece hanesine kaydediliyor. Saatlerle uğraşmak istemezseniz sayacınızı güncel bir sayaç ile yenileyebilirsiniz.
Teşekkürler hocam
Yani anladıgım kadarıyla sayacım süreklı yaz saatıne gore guncellenmemış dogrumudur?
2.olarak da,mart ayının son pazar gunune kadar 23 den sonra yapacagım tuketımi de normal saate gore gece 00 da baslamam lazım bu da dogrumudur?
3.olarak da,mart ayının son pazar gunu yanı bu haftakı pazar oluyor,gerçek saat ile sayaç saati kendını 1 saat ilerimi alıyor otomatıkmen?
Yani asılasıl kafamı karıstıran hocam,sayacım süreklı yaz saatine gore guncellenmemıskı nasıl mart ayının son pazar gunu eşitlenıyor? İnşallah sorularımla sızı sıkmamısımdır anlayısınızdan dolayı teşekkurler

Teşekkürler hocam
Yani anladıgım kadarıyla sayacım süreklı yaz saatıne gore guncellenmemış dogrumudur?
2.olarak da,mart ayının son pazar gunune kadar 23 den sonra yapacagım tuketımi de normal saate gore gece 00 da baslamam lazım bu da dogrumudur?
3.olarak da,mart ayının son pazar gunu yanı bu haftakı pazar oluyor,gerçek saat ile sayaç saati kendını 1 saat ilerimi alıyor otomatıkmen?
Yani asılasıl kafamı karıstıran hocam,sayacım süreklı yaz saatine gore guncellenmemıskı nasıl mart ayının son pazar gunu eşitlenıyor? İnşallah sorularımla sızı sıkmamısımdır anlayısınızdan dolayı teşekkurler
Evet asıl mesele sayacınızın sürekli yaz saatine göre güncellenmemiş olmasından kaynaklanıyor. Sayaç saatini otomatik olarak yaz-kış olarak ayarladığı için karışıklık oluyor. Siz sayacınızın saatini baz alın. Sayaç saatiniz 22.00 olduktan sonraki tüketiminiz saat 06.00 a kadar gece hanesine yazılacaktır. Yazında kışında bu böyle.
Bu arada neden 3 zamanlı tarife kullanıyorsunuz. Tek zamanlı tarife ile farkını kıyas ettiniz mi hiç? Belki uğraştığıza değecek bir fark yoktur belkide daha zararlı bile çıkıyor olabilirsiniz.

Son düzenleme:
Evet asıl mesele sayacınızın sürekli yaz saatine göre güncellenmemiş olmasından kaynaklanıyor. Sayaç saatini otomatik olarak yaz-kış olarak ayarladığı için karışıklık oluyor. Siz sayacınızın saatini baz alın. Sayaç saatiniz 22.00 olduktan sonraki tüketiminiz saat 06.00 a kadar gece hanesine yazılacaktır. Yazında kışında bu böyle.
Bu arada neden 3 zamanlı tarife kullanıyorsunuz. Tek zamanlı tarife ile farkını kıyas ettiniz mi hiç? Belki uğraştığıza değecek bir fark yoktur belkide daha zararlı bile çıkıyor olabilirsiniz.
Teşekkur ederım hocam yardımlarınızdan dolayı
Evet dedıgınız gıbı zararlı cıktım aslında 130,140 tl gelen faturam aynı kullanımlara ragmen 170tl geldı
Daha yapalı 1.5 oldu 3 zamanlı tarıfeyı
Bu arada dün tekrar tek zamanlı tarıfeye gecmek ıstedıgım de muracaat ettıgım clk subesı kontrol etıtıgınde tekrar tek zamanlı tarıfeye gecemezsınız dedı bana,neden dıye sordugum da,yılda en fazla 2 sefer tarıfe degısebılır dedı, dogrumudur bılgınız varmı bu konuda?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri