Elektrik saati 1 saat geride

Evet. Bakalım onların durumu nedir. Diğer dairelerin sayaçlarına ulaşabiliyorsanız onların değerlerini de kontrol edin. Bir karışıklık olmuş gibi gözüküyor. Faturanızda sayacınızın markası ve seri numarası yazar. Sayac ekranlarından birisinde de yine sayacın seri numarası yazar. Bakın bakalım eşleşiyorlar mı?
Gönderdiğiniz fotoğrafta sayacın seri numarası yazıyor ama bulanık çıkmış. 14142703 yazıyor sanki sayacın üzerinde ama faturada 14142708 yazıyor. Eğer sayacın üzerindeki rakamı doğru okuyabildiysem sizin sayaçla başkasının sayacı karışmış gibi gözüküyor.
Hocam resimlerini çektim t123 degerleride uyuşmuyor sanırım!
Evet hocam aynen dediğiniz gibi resimlerde de net benim sayaç 14142708
Şu an da ne yapmalıyım?
Evet. Bakalım onların durumu nedir. Diğer dairelerin sayaçlarına ulaşabiliyorsanız onların değerlerini de kontrol edin. Bir karışıklık olmuş gibi gözüküyor. Faturanızda sayacınızın markası ve seri numarası yazar. Sayac ekranlarından birisinde de yine sayacın seri numarası yazar. Bakın bakalım eşleşiyorlar mı?
Gönderdiğiniz fotoğrafta sayacın seri numarası yazıyor ama bulanık çıkmış. 14142703 yazıyor sanki sayacın üzerinde ama faturada 14142708 yazıyor. Eğer sayacın üzerindeki rakamı doğru okuyabildiysem sizin sayaçla başkasının sayacı karışmış gibi gözüküyor.
Hocam nasıl olur anlamadım
Şalteri kapatınca bizim elektrik gidiyor ama!
Faturada ki sayaç no ile sayacın nosu uyuşmuyor

Ekli dosyalar

• 20210326_142306.jpg
    20210326_142306.jpg
    212.3 KB · Görüntüleme: 7
  • 20210326_142252.jpg
    20210326_142252.jpg
    210.9 KB · Görüntüleme: 7
  • 20210326_142248.jpg
    20210326_142248.jpg
    212.6 KB · Görüntüleme: 7
  • 20210326_142244.jpg
    20210326_142244.jpg
    221.6 KB · Görüntüleme: 7
  • 20210326_142235.jpg
    20210326_142235.jpg
    258.9 KB · Görüntüleme: 6
  • 20210326_143650.jpg
    20210326_143650.jpg
    203 KB · Görüntüleme: 7
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hocam resimlerini çektim t123 degerleride uyuşmuyor sanırım!
Evet hocam aynen dediğiniz gibi resimlerde de net benim sayaç 14142708
Şu an da ne yapmalıyım?

Hocam nasıl olur anlamadım
Şalteri kapatınca bizim elektrik gidiyor ama!
Faturada ki sayaç no ile sayacın nosu uyuşmuyor
Faturadaki sayaç sizin sayaç değil. Sanki 1 ve 3 numaralı dairelerin sayaçlarında bir karışıklık olmuş. Etiketlerde düzeltme yapmışlar. Diğer dairelerin seri numaraları nedir? Acaba sizin sayaç ile başka bir dairenin sayacı mı karıştı. Durumu bildiren bir dilekçe yazın. Faturada yazan seri numaralı sayaç ile sizin sayacın seri numarasının aynı olmadığını, hatta faturada yazan endekslerle sayaçtaki endekslerin bile farklı olduğunu belirtin. Durumu düzeltsinler. Geriye dönük nasıl bir işlem yapılır fikrim yok ama en azından hata bir düzeltilsin.

Hocam herseyı anladımda
Bu şarteri kapatınca bızım elektrıkler nasıl gıder onu anlamadım!
Şimdi ben kendı sonu 708 numaralı sayacın hangı daireye ait oldugunu bulunca,o komsuya durumu anlatayım mı? ayrıca 186 arasam olurmu?

Hocam herseyı anladımda
Bu şarteri kapatınca bızım elektrıkler nasıl gıder onu anlamadım!
Şimdi ben kendı sonu 708 numaralı sayacın hangı daireye ait oldugunu bulunca,o komsuya durumu anlatayım mı? ayrıca 186 arasam olurmu?
Sayacın şalterini kapatınca sizin elektriğiniz gidecek çünkü o sayaç sizin sayaç. Sizin sayacın seri numarası ile başka bir sayacın seri numarasını karıştırmışlar. Siz o sayacın O kişide muhtemelen sizin sayacın parasını ödüyor. Eğer 14142708 seri nolu sayaç sizin apartmandaysa komşunuza haber verip birlikte durumun düzeltilmesi için dilekçe yazın. İzlenecek yol için 186 yıda arayabilirsiniz tabiki.

Hocam anlatmak ıstedıgınız şumudur;
14142708 nolu sayaç aslında fatuaraya gore benım sayacım fakat baska daire tarafından kullanılıyor(buldum hemen kapı komşum)
Benım kullandıgım 14142703 nolu sayaçta aslında komsumun fakat benım tarafımdan kullanılıyor
Bunun nedeni de; sayaç saatlerını yanlış etıketlemelerınden dolayı heralde hocam
Pekı anlamadıgım konu hocam;
sayacın ustunde beyaz bantla serı numarası yazdıgı halde nasıl boyle hata yapabılıyorlar

Hocam anlatmak ıstedıgınız şumudur;
14142708 nolu sayaç aslında fatuaraya gore benım sayacım fakat baska daire tarafından kullanılıyor(buldum hemen kapı komşum)
Benım kullandıgım 14142703 nolu sayaçta aslında komsumun fakat benım tarafımdan kullanılıyor
Bunun nedeni de; sayaç saatlerını yanlış etıketlemelerınden dolayı heralde hocam
Pekı anlamadıgım konu hocam;
sayacın ustunde beyaz bantla serı numarası yazdıgı halde nasıl boyle hata yapabılıyorlar
Evet aslında gerçekte sizin sayacınız 14142703 ama faturanıza 141427708 olarak kaydetmişler. Gözden kaçırmış olabilirler. Ben yan yana arsaları olup kendi arsaları diye yıllarca birbirlerinin arsalarını kullananları bile gördükten sonra sizin duruma hiç şaşırmıyorum. Önemli olan şimdi nasıl mahsuplaşılacak? O daire kiracı mı yoksa yıllardır sizin gibi oturan ev sahibi mi? Ev sahibiyse geçmiş faturalarınızdan belki aranızda halledebilirsiniz ya da geçmişi sileceksiniz. Belki de firma bu tür durumlarla karşılaştığı için bir çözüm yolları vardır. Bilemedim.

Yanı faturamdakı 708 numaralı sayaç benım degıl
Bunu kullandıgım sayacı kapattıktan sonra elektrıgım gıdınce anlamıs oluyoruz
Ev sahıbı hocam adam
Hocam o zaman 186 arayıp şöyle bılgı verırsem dogrumu olur?
Ben faturama gore,14142708 numaralı sayaçım gorunuyor,fakat gerçekte 14142703 numaralı sayacı kullanıyor gorunuyorum,bunu şarterımı ındırınce elektrıklerımın kesılmesınden anlıyorum
14142708 numaralı sayacı faturama yanlış kaydetmıssınız
Bunun en kısa zamanda cozulmesını ıstıyorum
boyle soylesem dogrumu hocam
Hocam kullandıgım 703 numaralı sayaç benımse,faturaya yanlış kaydettıklerı ıcınmi endekslerıde yanlış gorunuyor o zaman?

Son düzenleme:
Yanı faturamdakı 708 numaralı sayaç benım degıl
Bunu kullandıgım sayacı kapattıktan sonra elektrıgım gıdınce anlamıs oluyoruz
Ev sahıbı hocam adam
Hocam o zaman 186 arayıp şöyle bılgı verırsem dogrumu olur?
Ben faturama gore,14142708 numaralı sayaçım gorunuyor,fakat gerçekte 14142703 numaralı sayacı kullanıyor gorunuyorum,bunu şarterımı ındırınce elektrıklerımın kesılmesınden anlıyorum
14142708 numaralı sayacı faturama yanlış kaydetmıssınız
Bunun en kısa zamanda cozulmesını ıstıyorum
boyle soylesem dogrumu hocam
Evet 703 numaralı sayaç sizin çünkü o sayacın sigortasını kapatınca sizin elektriğiniz kesiliyor. 708 nolu sayacın şalterini de kapatınca komşunuzun elektriği kesilecek. Ben bahsettiğiniz tarzda direk dilekçe yazmanızı öneririm.

Evet 703 numaralı sayaç sizin çünkü o sayacın sigortasını kapatınca sizin elektriğiniz kesiliyor. 708 nolu sayacın şalterini de kapatınca komşunuzun elektriği kesilecek. Ben bahsettiğiniz tarzda direk dilekçe yazmanızı öneririm.
Hocam son olarak, kullandıgım 703 numaralı sayaç benımse,faturaya yanlış kaydettıklerı ıcınmi endekslerıde yanlış gorunuyor o zaman?

Hocam son olarak, kullandıgım 703 numaralı sayaç benımse,faturaya yanlış kaydettıklerı ıcınmi endekslerıde yanlış gorunuyor o zaman?
Aynen öyle. 708 numaralı sayaca gidip bakın sizin faturanızda yazan endeksleri göreceksiniz. Bu arada son bir soru sorayım. Şalteri kapatınca benim dairemin elektriği kesildi dediniz ya o şalteri kapatınca sadece sizin dairenizi elektriği kesildi değil mi? Tüm sayaçların elektriği kesilmedi? Şalteri kapatınca sadece sizin sayacınızın ekranı gitti diğerleri hala gözüküyordu? Yani kapattığınız şalter ana şalter değildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri