elektrik panosu hazırlama

1 faz girişi doğrudur. 4 kompresöre çıkış. Bu uca kontaktör yada röle bağlamanı öneririm.
abi kontaktöre sadece faz giirsem nötrü ortak alsam olurmu

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Dostum bir kaç mesaj önce bir resim eklemişsin ama hep nötr hattına bişeyler yazmışsın. Tam anlaşılır ve teknik değil.

Bak bu şemaya buna göre bağla. Ancak ben bu termostat üzerinden direkt güç devresini geçirmektense kompresör ve diğer alıcıları bir röle yada kontaktörden geçirmeyi tercih ederim.

LF-3445039.jpg

Dostum bir kaç mesaj önce bir resim eklemişsin ama hep nötr hattına bişeyler yazmışsın. Tam anlaşılır ve teknik değil.

Bak bu şemaya buna göre bağla. Ancak ben bu termostat üzerinden direkt güç devresini geçirmektense kompresör ve diğer alıcıları bir röle yada kontaktörden geçirmeyi tercih ederim.

LF-3445039.jpg
termostat ve kompresör arsına kontaktör bağlayacagım abi.elimden geleni çizmeye çalıştım anlaşılır gibi bilmiyorum :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri