elektrik panosu hazırlama

hayırlı geceler saygı değer abilerim ustalarım.
soğuk hava deposu elektrik panosu hazırlama hakkında bilgi almak istiyorum,yardımcı olursanız sevinirim.
termostat bağlantıları nasıl yapılır çizimlerinizle görsel anlatıma ihtiyacım var.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sayın Suat ZÜMBÜLGİL,

Konu güzel bir konu. Bir kaç değişken olacağı için bence karşılıklı tartışarak buna yön çizelim isterim. Konuyu genişlettikçe ekleyip çıkararak sonuçta bir çözüme ulaştırabiliriz düşüncesindeyim.

Ama yok bana hazır şema lazım diyorsanız o zaman diğer arkadaşların cevap vermesini bekleyebilirsiniz.

Sayın Suat ZÜMBÜLGİL,

Konu güzel bir konu. Bir kaç değişken olacağı için bence karşılıklı tartışarak buna yön çizelim isterim. Konuyu genişlettikçe ekleyip çıkararak sonuçta bir çözüme ulaştırabiliriz düşüncesindeyim.

Ama yok bana hazır şema lazım diyorsanız o zaman diğer arkadaşların cevap vermesini bekleyebilirsiniz.
teşekkürler serkan abi yarın çizimleri yapacağım

İlk çizim değil 1

Önce sistemde elektrikle çalışan neler var bunlara karar vermelisin. Kompresörün monofazemi trifazemi iç fan kondenser fanı adet ve voltajları v.s. v.s.

Önce çalısan cihazları belirlemeliyiz. Daha sonra elmizdeki malzemeye göre çalışma senaryosu çizilmeli.

Kolay geldin

220 ekovat kullanacağım fanlar 65 lık 100 w kondenser fanı 660 w evap fanı

İlk çizim değil 1

Önce sistemde elektrikle çalışan neler var bunlara karar vermelisin. Kompresörün monofazemi trifazemi iç fan kondenser fanı adet ve voltajları v.s. v.s.

Önce çalısan cihazları belirlemeliyiz. Daha sonra elmizdeki malzemeye göre çalışma senaryosu çizilmeli.

Kolay geldin
ABİ DÖNMEDİN GECE.

Gece malesef erken çıktım.

Bu cihaz soğuk hava deposu olacak peki eksi sıcaklıklara inecek mi?

Eksi sıcaklıklara inecekse evaporator için defrost rezistansları olmalı. Ayrıca kapıda da yapışmaması için kapı rezistansı olmalı. Yok evaporatörde buzlanma olmayacaksa normal kontrol kurulabilir.

Dilersen hazır soğuk oda termostatı kullanabilirsin.

Yada manual kendin kontaktörlü sistm kullanabilirsin.

Örnek bir thermostat ekliyorum. Elektrik bağlantısında göreceğin üzere kompresör ve iç fan için kontak bulunuyor. Hatta defrost fonksiyonunu da yerine getirmek için kontak var. Parametrelerinden ayarlanabilir. Kondenser fanınıda kompresör kontaktöründen uç alıp kullanabilirsin. Bence en Pratik yöntem bu olur.

Resim örnektir.

ELIWELL_ID_974_12V_b.jpg

Gece malesef erken çıktım.

Bu cihaz soğuk hava deposu olacak peki eksi sıcaklıklara inecek mi?

Eksi sıcaklıklara inecekse evaporator için defrost rezistansları olmalı. Ayrıca kapıda da yapışmaması için kapı rezistansı olmalı. Yok evaporatörde buzlanma olmayacaksa normal kontrol kurulabilir.

Dilersen hazır soğuk oda termostatı kullanabilirsin.

Yada manual kendin kontaktörlü sistm kullanabilirsin.

Örnek bir thermostat ekliyorum. Elektrik bağlantısında göreceğin üzere kompresör ve iç fan için kontak bulunuyor. Hatta defrost fonksiyonunu da yerine getirmek için kontak var. Parametrelerinden ayarlanabilir. Kondenser fanınıda kompresör kontaktöründen uç alıp kullanabilirsin. Bence en Pratik yöntem bu olur.

Resim örnektir.

ELIWELL_ID_974_12V_b.jpg
1 line demi abi 4 çıkış kompresöre gidecek benim şemam doğrumu

1 faz girişi doğrudur. 4 kompresöre çıkış. Bu uca kontaktör yada röle bağlamanı öneririm.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri