Elektrik teknisyeni için

Şimdi saygı değer Ustalar benim aklımda bir soru var yardımcı olursanız sevinirim
Açık meslek lisesinde Elektrik Elektronik okuyorum. Elektrikçi değilim bilgim de yok yaşım 25 ama hevesim var ve öğrenmek istiyorum. Son 4 ay seneye staj gorcem hem çalışıp hem de okula gidiyorum yalnız okulda öğrendiğim bir veya iki saat sonra yine normal iş derken akılda pek birşey kalmıyor. Elektrik elektronik çok geniş alana sahip bu yüzden benim düşüncem bir elektrik dükkanda ekstradan öğrenmek. Tabi dükkan sahibi kabul ederse. Vel hasıl benim attığım fotoğraflar ise mesela diyorum elektrikçi olsam ve bu panoda bir arıza çıkarsa nasıl yaparım. Demek istediğim çok karışık benim ne yapmam lazım yol gösterir mısınız saygılar

Ekli dosyalar

• IMG_20230227_125735.jpg
    IMG_20230227_125735.jpg
    238.8 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20230227_125746.jpg
    IMG_20230227_125746.jpg
    148.6 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20230227_125741.jpg
    IMG_20230227_125741.jpg
    158.2 KB · Görüntüleme: 39
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
güzel insan, seni takdir ediyorum ama biliyorsun ki; emeklemeden koşmayı geçtim. sen maraton koşup rekor kırmak istiyorsun. veee en büyük soruyu atlıyorsun. çalışmayan ne? bu soruyu sormadan sakın o panonun kapağını açma. ben tamirciliği alaylı olarak öğrendim. benim ustam orta iki terkti. bana gelen makineyi ilk önce tersinden giderek bakardım. yani ilk önce kablosunu ölçerek teste başlardım. sonrada daha yukarıya giderdim.

Sağolun var olun ama diyelim diplomayı aldım ve acemiyim böyle bir pano arızası olursa veya bilmediğim Bir arıza olursa nasıl cevap veririm artı bana dicekler sen elektrikçi değilmisin yaşım da ilerledi o yüzden ne önerirsiniz

Sağolun var olun ama diyelim diplomayı aldım ve acemiyim böyle bir pano arızası olursa veya bilmediğim Bir arıza olursa nasıl cevap veririm artı bana dicekler sen elektrikçi değilmisin yaşım da ilerledi o yüzden ne önerirsiniz
Doktorlarda diplomayi aldığı gibi ameliyata girmiyo kardeşim rahat ol,once malzemeleri tanı daha sonra projeleri okumayı ogren ufaktan daire tesisatlarında pişmeye bak tuğla tozu yutmadan çekiçle tuğla kirip boru yerleştirmeden linye sorti çekmeye dek işin içine iyice gir ,ev sigortaları dizme kakr baglama.Buradan sonra arizalara gececen notr kopuklugu olu faz ,faz kopukluğu yani burada yazmayla olacak işler değil gerçekten iyi bir ustanin yaninda kendini yetiştirmeye bak.

Elektririk bilğisi .
Ölçü aletleri tanımanız ve ölçümleri
Malzemeleri ürünleri tanımanız .
Takılması şartları öğrenmeniz .
Pano işi yapan işletmede çalışmaya başlayın .
Videolar izleyin .

Bulunmaz nimet videolar .

https://www.google.com/search?q=mot...0gWSAQMwLjaYAQCgAQHAAQE&sclient=gws-wiz-video

https://www.google.com/search?q=oto...AYgB2wGSAQMyLTGYAQDAAQE&sclient=gws-wiz-video

Elektrik matematik gibi temelin olmadan sorun çözemezsin. Bilgileri zamanla üst üste koyarak ilerlemen uzmanlaşman gerek. Elektrik elektronik başlı başına bir dünya ilgin merakın hangi konuya ise ona odaklanman gerek. Herkesin herşeyi bilmesi münkün değildir fakat bir veya birkaç konuda uzmanlaşabilirsin.

anladığım kadarıyla sen acemilik ne bilmiyorsun. ilk okula da gittiğin zamanı hatırla abeceyi öğrenirken, yazarken ki günlerini hatırla ve şimdi kalemle neler yaptıklarına bak. biz marangoz dükkanında çalışırken ustamızı kıskanırdık. o çiviyi keserle çakardı, bizlere de büyük çekiç verirdi. neden derdik. siz şimdi çive vurmayı öğrenin yeter derdi. o keserle çiviyi çakar ahşap üzerinde iz bırakmazdı. biz elimizde büyük çekiç olduğu halde çiviyi ıskalar ahşap üzerinde iz bırakırdık. ( çekicin çivi çakan yüzü düzdür, keserin çivi çakam yüzü izlidir ve kaymaz ama ıskalarsan, çekiçten daha kötü iz bırakır.) yani çalışarak öğreneceksin, kitapto okuyacaksın, bedenen de çalışacaksın. maraton şampiyonu olmana gerek yok, koşmayı öğren yeter.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri