Özel bir firmada elektrik teknisyeninin sorumluluklari

Hasan abi bizimde 5 sene içerisinde 3 kez yönetim değişti genel mudurden başladı en aşağıya kadar indi her zam zamanı bizim artılar primler vs çöp oldu gitti zammimiz yüzde 12 de kaldı bu sene zam zamanı yaklaşıyor bayagida prim yaptık iş konusunda taaa büyük patronlara kadar ulaştı yaptığımız işler şimdi kendini satma konusuna gelince pek yapamadigim bir şey senin tecrübelerinden yararlanmak isterim zammin yüksek olması için nasıl hitap edilir odun vermeden nasıl dik durulur ufak tüyo versen diyorum ;))

hocam sen ayrılırsan olacakları kestiriyorlardır tahminimce şu anda bence kaybetmek istemezler. O yuzden ısrarcı olacağın noktayı bilirsen istediğin ücreti alırsın diye tahmin ediyorum. Başka biryerle görüş teklif al bence elinde kanıt olur. beni thy mülakata çağırmıştı mesaj ile. benim zam meselesinde onu söyledim mesela etkili oldu diye düşünüyorum. Allah gönlüne göre versin.

benim eski işveren derdiki : ben lafla gebe kadının çocuğunu alırım ..
bir o kadar da tehlikelidir işverenler sana hiç sezdirmezler bir de bakmışsın en istenmeyen adam oluvermişsin bunlarda söz konusu ..anlayana

Daha öncede yazdım ucunda kablo olan herşey senden sorulur bu böyle kabul edilmiş görev yetki sorumluluk diye birşey yok denetleyen yok bakan yok.mecburen çalışıyorsun dua et de temizlik düzen tertip işinide sana yüklemiyorlar veya forklift gibi araçların arıza ve bakımlarını sana yaptırmıyorlar kelimenin hafifliğine sığınıp şunu monte et deddikleri makinyı günlerce çalışıp monte edersin sonra vaz geçtik sök derler bu kadar emek uğraş bilgi birikim hiç önemli değil sadece sök .Ayrıca senin yaptığın işler kolaymış gibi bir algı yaratılıp senin işin sana bilie küçükmüş gibi gösterilir.Ayrıca şu kurumsal yönetim kişisel gelişim adı altında insanlara yutturulan ve insanları köleleştiren danışman arkadaaşlar ın kendilerini bir gözdeen geçirmelerini rica ediyorum selamlar.

Aynen şeytan diyo ac bi tuafiye dükkanı akşama kadar karilarla dedikodu yap ohh stres yok telaşlı kosturmaca yok vsvs ;))

o iş daha sitresli kadın kısmı orlonun rengini beğenmez malını beğenmez fiyatını beğenmez iade getirir change ister dükkanda dedikodu yaparlar kafanı şişirirler ..veresiye alırlar parayı sallarlar bu günleri ararsın..

hocam sen ayrılırsan olacakları kestiriyorlardır tahminimce şu anda bence kaybetmek istemezler. O yuzden ısrarcı olacağın noktayı bilirsen istediğin ücreti alırsın diye tahmin ediyorum. Başka biryerle görüş teklif al bence elinde kanıt olur. beni thy mülakata çağırmıştı mesaj ile. benim zam meselesinde onu söyledim mesela etkili oldu diye düşünüyorum. Allah gönlüne göre versin.
Eyw abicim cunlemizin inş.

@accord_sdt Hortlatayım konuyu Çalışmaya sabretmeye devam mı Meslektaş...Evet özel sektorde icinden elektrik gecen hersey sana ait olur.Valla ben 16 yıl sabrettim stresli günlerim azaldı.iş yüküm arttı ama problem çözme yeteneğim özgüvenimde arttı.E maaşımızda belli bir seviyeye geldi elhamdulillah.yani artık emekliligi bekliyoruz...

Üstad iyi yaptın hortlatmakla .. yok abicim firmada patrondan çok patroncu oldugu için aynı saçmalıklar devam bu sene hiç kimseye zam vermediler bile bende ne yaptım.ettim çıkış aldım lakin ihbar tazminatımı bırakmak şartı ile nasipse başka bir sektör de iş kurma surecindeyim dualarınızı beklerim
@accord_sdt Hortlatayım konuyu Çalışmaya sabretmeye devam mı Meslektaş...Evet özel sektorde icinden elektrik gecen hersey sana ait olur.Valla ben 16 yıl sabrettim stresli günlerim azaldı.iş yüküm arttı ama problem çözme yeteneğim özgüvenimde arttı.E maaşımızda belli bir seviyeye geldi elhamdulillah.yani artık emekliligi bekliyoruz...

Üstad iyi yaptın hortlatmakla .. yok abicim firmada patrondan çok patroncu oldugu için aynı saçmalıklar devam bu sene hiç kimseye zam vermediler bile bende ne yaptım.ettim çıkış aldım lakin ihbar tazminatımı bırakmak şartı ile nasipse başka bir sektör de iş kurma surecindeyim dualarınızı beklerim
Alah yardımcınız olsun bu kadar tecrübeden sonra neden başka sektör?Şuan ülke de kriz var dikkatli olun birde konkordate diye birşey var çalışanların maaşları iş verenlerin sattığı mallar bile heba oluyor.Size tavsiyem başka iş yapsanız bile otomasyon elektrik işini de kovalayın eğer doğru firmalarla çalışırsanız işleriniz daha iyi olur bir arkadaşım var Gebze bölgesin de bir grup firmasında elektrik teknisyeni olarak 10 yıl çalışmış daha sonra firmadan ayrılmış anlaşarak ve şimdi aynı firmanın taşeronluğunu yapıyor bu firmanın yanına 2-3 firma daha eklemiş bunlara hem servis hemde tesisat işlerini yapıyor

Allah yardımcın olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri