Elektrik motoru gamak 3kw 220volt

GAMAK
3kw
1400 devir
220 volt
60 mf 400 volt kondastör daimi devre
20 amper
otomatik yok
platin yok
sargı orjinal
sargıda herhangi bir kısa devre yok
şase yok
gamak motor var enterasan bir durumla karşılaştım
1,kondastör takılı degilken kalkışını yapıyor saga sola donergibi yapıyor devrini alıyor çalışıyor
2,ilk çalıstırmada 22 apmer çekti 5 dakka sonra 38 amper çekti motor ısısı sabitti ohm degişikligi yok
3, 2 sargı arasın da şase vargibi sesi var
teşekkürler herkese kolay gelsin

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
GAMAK
3kw
1400 devir
220 volt
60 mf 400 volt kondastör daimi devre
20 amper
otomatik yok
platin yok
sargı orjinal
sargıda herhangi bir kısa devre yok
şase yok
gamak motor var enterasan bir durumla karşılaştım
1,kondastör takılı degilken kalkışını yapıyor saga sola donergibi yapıyor devrini alıyor çalışıyor
2,ilk çalıstırmada 22 apmer çekti 5 dakka sonra 38 amper çekti motor ısısı sabitti ohm degişikligi yok
3, 2 sargı arasın da şase vargibi sesi var
teşekkürler herkese kolay gelsin

neyini soruyorsun anlamadım

anlattıklarından biraz zorda olsa anlamaya çalıştım :))
1.kondansatörsüz motor dedigin gibi rotor sağa-sola hafif dönmek ister elle nereye çavirirsen o yöne döner,kondansatörü bağladığın anda sabit yöne doğru çalışır.
2. sargılar arasında şase olduğunu söylemişsin müşterek ek varmı müşterek ek var ise dışarıya 3 adet kablo çıkar bu da sargı arasında yardımcı ve ana sargıda ölçüm gösterir müşterek ek yok ise dışarıya 4 adet kablo çıkar ikisi anasargı diger ikisi yardımcı sargıdır bunun hangisi ana hangisi yardımcı sargı onu bulman için ölçüm yaparak bulabilirsin ölçüm yapamıyorsan motoru söküp uçları bulman gerekir 38 amper anormal bir amper daimi devre kondansatörü bağladıktan sonra amper ölçümü yapman gerekir o şekilde motor çalışmaz

TEŞEKKÜRLER İ HALİLERCİN
BU MOTORLAR (ÇİM MAKİNE ASPİRATÖRLER VE BENZER TÜRLER İÇİNMİŞ)
ASANSÖR MOTORU OLARAK KULLANACAKTIK
BU MOTORA ROLE +KISA DEVRE KONDASTÖRÜ İLAVE EDEREK SORUNU ÇÖZECEKLER MİŞ
GAMAK LA
görüştük gönderdim arkadaşlar kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak