Elektrik motorlari

Salihcylan

Üye
Selamünaleyküm elimde 37 kw motor var kablosu bobinlerden kopmuş kablo değişimi için servise gitti geldiğinde kablo uçlarında UV w yx z yazmıyor sadece 6 tane kablo var ve termikler için iki tane kablo ben bu 6 tane kablonun içinden u v w y XZ nasıl ayırıp enerji vereceğim acil yardım kablolarda hiçbir şey yazmıyor hepsi siyah motor klemensi kapalı Çünkü suyun içine atıyoruz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Buraya çok kere eklediğim uç bulma
metodum var.Araştırınız.Şemalı
olan forumda.Ek mesajım,foruma
20 Haziran 2009 tarihinde ! yüklen-
miş.Ozamanki nikim farklı ! olabilir.

Ekli dosyalar

• SARGI UCU BULMA.pdf
    770.7 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
İsmini hatırlamadığım arkadaşımız
Ahmet Nurata imiş.

Selamünaleyküm elimde 37 kw motor var kablosu bobinlerden kopmuş kablo değişimi için servise gitti geldiğinde kablo uçlarında UV w yx z yazmıyor sadece 6 tane kablo var ve termikler için iki tane kablo ben bu 6 tane kablonun içinden u v w y XZ nasıl ayırıp enerji vereceğim acil yardım kablolarda hiçbir şey yazmıyor hepsi siyah motor klemensi kapalı Çünkü suyun içine atıyoruz
Analog multimetre ve 9 voltluk bir pil ile sargı uçlarının nasıl bulunabileceği konusu forumda daha önce açıklandı. @sami inci baba açıklamıştı.

Uçlar bulundu 1-4 2-5 3-6 şeklinde 3 tanede 7 8 9 termistör uclari var onlara bağlı yalnız şu kaçak rölesi panoda ışıkları yanmiyor

Ustam U kısa devre olanı aynı bobin. Aynı bobine enerji verdiğimde motor calişmazki
Evet hocam bi karışıklık olmuş Aynı sargıya aynı fazı vermiyoruz örneği açayım bir tane kablo aldınız elinize ve onu u klemensine girdiniz girdiğiniz kablo ile kısa devre olan ucu XYZ klemenslerinden Y veya Z ye giriyoruz sonra v yi giriyoruz v ile kısa devre olanı X Z klemensine giriyoruz
U V W
X Y Z

Evet hocam bi karışıklık olmuş Aynı sargıya aynı fazı vermiyoruz örneği açayım bir tane kablo aldınız elinize ve onu u klemensine girdiniz girdiğiniz kablo ile kısa devre olan ucu XYZ klemenslerinden Y veya Z ye giriyoruz sonra v yi giriyoruz v ile kısa devre olanı X Z klemensine giriyoruz
U V W
X Y Z
Ustam o şekilde bende biliyorum yalnız ortada klemens yok direk kaplo

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri